nauka języków obcych

Co daje nauka języków obcych?

Dziś przedstawimy powody, dlaczego warto poznawać nowe języki oraz nauczyć się więcej niż jednego języka obcego oraz jakie wynikają z tego korzyści.

Gdzie powstaje język

Obszary w mózgu odpowiedzialne za posługiwanie się językiem i rozumienie znajduje się w lewej półkuli mózgowej. Produkcję ludziej mowy nadzoruje ośrodek Broki i dziękie niemu jesteś w stanie przetwarzać wyrazy i wymawiać głoski. Za to, że rozumiesz czyjąś mowę jest odpowiedzialny ośrodek Wernickiego. W pomoc przy tworzeniu mowy odpowiada także kora motoryczna, dzięki którem możesz artykułować dźwięki oraz kora słuchowa.

Dzieci uczą się mowy poprzez naśladownictwo, słysząc i ucząc się rozumieć znaczenie poszczególnych głosek, wypowiedzi i tonów. Jesteśmy biologicznie przygotowani do nauki języka, potrafimy posługiwać się gramatyką poprzez słuchanie.

Bez języka człowiek nie byłby w stanie odpowiednio się rozwijać. Dowodem na to jest okrytny eksperyment zlecony przez cesarz Fryderyka II Hohenstaufa, który nakazał odebrać matkom kilka noworodków i odosobnić. Osoby opiekujące się noworodkami otrzymały całkowity zakaz odzywania się do dzieci oraz wzbranianie się do okazywania jakiejkolwiek czułości. Eksperyment nie udał się, gdyż dzieci zmarły.

Korzyści z nauki języka

Do najważniejszych korzyści płynących z nauki języka należą osiągane przez nas wyniki: wpływa to bowiem pozytywnie na funkcjonowanie mózgu, dlatego dzieci i młodzi ludzie regularnie poświęcający 30 minut tygodniowo na powtarzanie słówek mają lepsze oceny.

Głównym powodem są oczywiście zarobki. Ludzie znający jeden język obcy więcej zarabiają blisko 30% więcej niż ci, którzy znają jeden. Tak więc gdy znasz dwa języki, jesteś w stanie zarabiać aż 2 razy więcej.

Dużą zaletą osób dwujęzycznych jest ich odporność na stres, zdolność do multitaskingu oraz do dopasowania się w różnych warunkach oraz lepiej rozwiązują zadania werbalne.

Możliwości, które daje znajomość języków obcych

Znając doskonale język obcy możesz zamieszkać tam, gdzie tylko sobie wymarzysz! Możesz również stać się nomadem, który pracuje z tego miejsca, w którym aktualnie przebywa. Znając doskonale język obcy otwierasz sobie drogę do nieograniczonych możliwości. Podróże oraz nowe znajomości są na wyciągnięcie ręki.

 

Źródło:

Mózg, a nauka języków obcych

 

1 Comment

  1. Dziś nieznajomość języka angielskiego to jak bycie kalekim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.