las na balkonie

Drzewka i krzewy na balkon

Czy da się mieć swój mini las na balkonie? Niektórzy pomyślą, że to naprawdę szalony pomysł, ale nie jest niemożliwy do zrealizowania. Do wyboru mamy mnóstwo drzewek i krzewów i możemy przebierać w najróżniejszych gatunkach.

Miniaturowe drzewka

Dziś możemy cieszyć się miniaturami drzewek i urządzić swój prywatny las na balkonie. Do najpopularniejszych należą od lat drzewka, które wypuszczają kwiaty, zielone, liściaste drzewka, owocowe odmiany drzew i krzewy w donicy.

Drzewka i krzewy kwiatowe

Jak już wspomnieliśmy, drzewka kwiatowe cieszą cię wielką popularnością. Do najpiękniejszych i najchętniej kupowanych drzewek są miniaturowe róże. Warte uwagi są także lantana pospolita o drobnych i jaskrawych kwiatach, spektakulatny złocień krzewiasty, ketmia syryjska, która posiada delikatne, duże, romantyczne kwiecie oraz podobna do niej szafirowa burza, lilak Meyera, znany z naszych ogrodów, forsycje, które będą cieszyć oczy pięknym, żółtym kolorem i dobra, poczciwa fuksja, którą uwielbia większość ogrodników, ponieważ jest łatwa w pielęgnacji i pięknie kwitnie przez długi czas.

Drzewka i krzewy liściaste

Na balkonie lub tarasie będzie dobrze czuł się berberys, krzew liściasty z ciekawie ubarwionymi liśćmi. Jest to krzew odporny na złe waunki pogodowe, w tym mróz, a w dodatku jest wymagający w uprawie, ponieważ rośnie na każdej glebie i w każdych warunkach. Kolejnym popularnym drzewkiem jest klon palmowy, wyróżniający się czerwonymi liśmi. Najpiękniej będzie prezentował się przy roślinach i ornamentach orientalnych, jest także alternatywą dla drzewka bonsai. Jedynym minusem jest trudność klona w uprawie. Podołają jej tylko doświadczeni ogrodnicy. Inne, ciekawe rośliny to trzemielina Fortune’a o dekoracyjnych liściach, rosnąca na kształt kopuły na wysokim pniu oraz wierzba całolistna, krzew japoński, którą należy regularnie podcinać.

Jeśli nie jesteśmy w stanie pielęgnować roślin balkonowych świetnie sprawdzą się sztuczne drzewka liściaste, któte wytrzymają w każdych warunkach i będą ozdobą przez cały rok.

Drzewka owocowe

Coś dla miłośników własnych zbiorów i smakoszów jednocześnie. Mamy olbrzymi wybór co do takich drzewek. Ciekawą opcją są drzewka cytrusowe lub samodzielnie wychowane przez nas z pestki awokado lub mango. Jeśli nie mamy na to czasu, możemy zdecydować się na miniaturowe drzewka: jabłoń Bolero, gruszę Decora, śliwę Fruca i czereśnię Victoria.

1 Comment

  1. Ja na swoim balkonie mam wyłącznie kwiaty sztuczne. Wychodzę na całe dnie do pracy, nie miałby się tym kto zajmować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.