las na balkonie

Drzewka i krzewy na balkon

Czy da się mieć swój mini las na balkonie? Niektórzy pomyślą, że to naprawdę szalony pomysł, ale nie jest niemożliwy do zrealizowania. Do wyboru mamy mnóstwo drzewek i krzewów i możemy przebierać w najróżniejszych gatunkach.

Miniaturowe drzewka

Dziś możemy cieszyć się miniaturami drzewek i urządzić swój prywatny las na balkonie. Do najpopularniejszych należą od lat drzewka, które wypuszczają kwiaty, zielone, liściaste drzewka, owocowe odmiany drzew i krzewy w donicy.

Drzewka i krzewy kwiatowe

Jak już wspomnieliśmy, drzewka kwiatowe cieszą cię wielką popularnością. Do najpiękniejszych i najchętniej kupowanych drzewek są miniaturowe róże. Warte uwagi są także lantana pospolita o drobnych i jaskrawych kwiatach, spektakulatny złocień krzewiasty, ketmia syryjska, która posiada delikatne, duże, romantyczne kwiecie oraz podobna do niej szafirowa burza, lilak Meyera, znany z naszych ogrodów, forsycje, które będą cieszyć oczy pięknym, żółtym kolorem i dobra, poczciwa fuksja, którą uwielbia większość ogrodników, ponieważ jest łatwa w pielęgnacji i pięknie kwitnie przez długi czas.

Drzewka i krzewy liściaste

Na balkonie lub tarasie będzie dobrze czuł się berberys, krzew liściasty z ciekawie ubarwionymi liśćmi. Jest to krzew odporny na złe waunki pogodowe, w tym mróz, a w dodatku jest wymagający w uprawie, ponieważ rośnie na każdej glebie i w każdych warunkach. Kolejnym popularnym drzewkiem jest klon palmowy, wyróżniający się czerwonymi liśmi. Najpiękniej będzie prezentował się przy roślinach i ornamentach orientalnych, jest także alternatywą dla drzewka bonsai. Jedynym minusem jest trudność klona w uprawie. Podołają jej tylko doświadczeni ogrodnicy. Inne, ciekawe rośliny to trzemielina Fortune’a o dekoracyjnych liściach, rosnąca na kształt kopuły na wysokim pniu oraz wierzba całolistna, krzew japoński, którą należy regularnie podcinać.

Jeśli nie jesteśmy w stanie pielęgnować roślin balkonowych świetnie sprawdzą się sztuczne drzewka liściaste, które wytrzymają w każdych warunkach i będą ozdobą przez cały rok.

Drzewka owocowe

Coś dla miłośników własnych zbiorów i smakoszów jednocześnie. Mamy olbrzymi wybór co do takich drzewek. Ciekawą opcją są drzewka cytrusowe lub samodzielnie wychowane przez nas z pestki awokado lub mango. Jeśli nie mamy na to czasu, możemy zdecydować się na miniaturowe drzewka: jabłoń Bolero, gruszę Decora, śliwę Fruca i czereśnię Victoria.

1 Comment

  1. Ja na swoim balkonie mam wyłącznie kwiaty sztuczne. Wychodzę na całe dnie do pracy, nie miałby się tym kto zajmować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.