Zakochana para na rowerze

Filmy o miłości

Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych filmów o miłości, które wprawią nas w romansowy nastrój.

Kobiety kochają komedie romantyczne

Filmy o miłości zostały stworzone dla kobiet. One z natury są romantyczkami tracą niemal całe życie, by odnaleźć tę jedyną, najprawdziwszą i najwierniejszą miłość. Filmy o miłości nierzadko kończą się wielkim, wystawnym ślubem i weselem, co podoba się dziewczynom.

Titanic (1997)

Najbardziej rozpoznawalna i wzruszająca opowieść miłosna tego stulecia, która zdobyła aż 11 Oskarów. Historia o popełnionym mezaliansie, wielkiej tragedii i jeszcze większym uczuciu podbiła serca widzów jako najbardziej podziwiany film wszech czasów.

Pamiętnik (2004)

Melodramat produkcji amerykańskiej na podstawie powieści Nicholasa Sparksa. Jak to w najlepszych historiach miłosnych bywa, ona jest bogatą panną z dobrego domu, a on wiążącym koniec z końcem pracownikiem tartaku. Historia rozpoczyna się od sceny, gdy starszy mężczyzna czyta pamiętnik swojej cierpiącej na Alzheimera małżonce. Film dla tych, którzy naprawdę wierzą w wielką siłę miłości.

Sztuka kłamania (2018)

Stworzony dla wielbicieli filmów kostiumowych. Fabuła kręci się w 1809, w tle wojen napoleońskich. Nieszczęśliwie zakochanej Pauline postanawia pomóc siostra, a wynikną z tego zabawne sytuacje… Świetny na rozluźnienie w deszczową, lipcową sobotę i aktualnie jest w repertuarze kina we Wrocławiu.

Wciąż ją kocham (2010)

Młoda, skromna i ambitna studentka poznaje mrukliwego komandosa na przepustce. W niedługim czasie podzieli ich i uczucie, i powinność wobec ojczyzny przepleciona tragicznymi wydarzeniami. Jak skończy się ta historia? Co ciekawe, film powstał na podstawie autora „Pamiętnika” Nicholasa Sparksa, który jest wiodącym autorem książek o romantycznej miłości.

Jeden dzień (2011)

Piękny i romantyczny film z uroczą Ann Hathaway i Jimem Sturgessem, którzy jako para młodych, filmowych przyjaciół postanawiają widywać się15 lipca każdego roku, przez 20 lat. Ciągle spotykają się ze sobą w różnych momentach życia, poszukując idealnej miłości. Jak skończy się ta historia? Przekonajcie się sami.

1 Comment

  1. Obejrzałam wszystkie filmy i każdy z nich wzruszający. Uwielbiam filmy o miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.