krem nawilżający do twarzy

Jak pielęgnować suchą skórę twarzy

Sucha skóra nie jest problemem tylko pod względem estetycznym, sprawia również dyskomfort psychiczny i fizyczny, łuszcząc się, pękając i sprawiając ból.

Mycie suchej cery

Sucha cera wymaga dużej uwagi oraz specyficznej pielęgnacji – łagodnej, ale zdecydowanej. Bardzo źle będą wpływać na nią agresywne środki do mycia: żele, mydła, zawierające barwniki i substancje zapachowe.

Do najważniejszych zasad w myciu suchej i wrażliwej skóry twarzy jest nieużywanie zbyt dużej ilości wody. Najlepiej zdecydować się na używanie wody termalnej lub wody kwiatowej: różanej lub rumiankowej. Skórę można przemywać kozim mlekiem.

Jak zmywać makijaż przy cerze suchej?

Najlepiej do tego sprawdzi się tłusty olejek do demakijażu lub mleczko. Powinnaś odstawić płyny micelarne i dwufazowe, ponieważ bardzo często mają w swoim składzie wysuszający alkohol. Po zmyciu makijażu olejkiem należy przetrzeć delikatnie skórę wodą kwiatową lub tonikiem łagodzącym.

W pielęgnacji skóry suchej nie wolno pocierać twarzy ręcznikiem. Używaj delikatnych, jednorazowych chusteczek, przyciskając je delikatnie do skóry.

Podstawowa pielęgnacja

Skóra z tendencją do przesuszania nie powinna rozstawać się z dobrym kremem nawilżającym. Należy rozpocząć dzień od spryskania twarzy hydrolatem różanym i na wilgotną jeszcze skórę należy wklepać półtłusty krem zawierający składniki ochronne i regerenujące płaszcz lipidowy. Krem powinien posiadać filtry ochronne przed promieniowaniem UV, jednak dotyczy to wszystkich typów cery. Wiedza, jak dbać o skórę latem jest podstawą odpowiedniej pielęgnacji.

Rozwiązaniem dla bardzo suchej skóry jest noszenie ze sobą odpowiedniego kremu bb, który można dokładać w ciągu dnia. Bądźmy logiczne – nakładając rano makijaż, nie będziemy do zmywać po to, by wklepać krem. Warto pomyśleć także o kremie CC lub kremie tonującym zawierającym te same składniki.

Nocna pielęgnacja suchej skóry

Składa się na nią oczyszczanie i sute nawilżanie. Posiadacze skóry suchej powinni wystrzegać się peelingów mechanicznych, a decydować się na enzymatyczne. Czarne mydło też świetnie się sprawdza, jednak nie jest dobre dla wszystkich. Glinka biała wymieszana z hydrolatem i położona na kilka minut równie dobrze oczyści cerę. Po oczyszczaniu należy stonizować skórę i potraktować ją tłustym kremem lub olejkiem.

Co trzeci dzień nakładajcie specjalistyczną maseczkę.

1 Comment

  1. Demakijaż olejkiem jest świetnym patentem na piękną cerę. Wypróbowałam i teraz już nie cierpię na pojawiające się suche skórki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.