pinokio

Jak rozpoznać, kiedy facet kłamie

Kobiety to mistrzynie kamuflażu. Mówi się, że są prawdziwymi manipulantkami i oszustkami. Ale żaden związek nie jest idealny, dlatego zdarzają się nam drobne kłamstewka. Nie są szkodliwe, jeśli nie padają długim cieniem na związek. Jeśli jednak twoja intuicja ci coś podpowiada, sprawdź jak rozpoznać, kiedy facet kłamie.

Spoglądanie w oczy

Fakt, niektórzy tak niekomfortowo czują się z kłamstwem, że nie potrafią spojrzeć w oczy rozmówcy, więc ich wzrok ucieka w prawo, w lewo, w okno lub w drzwi. Większość jest jednak tego zdania, że patrząc bez przerwy w oczy wywrze wrażenie, jakby każde słowo było prawdziwe.

Dobrze zaplanowana, obszerna wypowiedź

Dobrze zrelacjonowana wypowiedź i dynamiczne tempo mówienia są dowodem na to, że mężczyzna dobrze ją wcześniej przeanalizował.

Gestykulacja

Gesty zawsze powiedzą nam więcej niż słowa. Jeśli ktoś jest bardzo przekonujący i tak wzbudzi w nas wątpliwości, krzyżując ręce na piersiach, nerwowo dotykając głowy, drapiąc się lub drżąc z powiekami. Nadmierna gestykulacja podczas rozmowy to nie jest dobry znak, chyba że twój partner jest rodowitym Włochem.

Ruchy gałek ocznych

Kłamcy częściej mrugają podczas rozmowy, drżą im powieki. Kłamcę łatwo zweryfikować po ruchu gałek ocznych. Gdy człowiek zastanawia się nad odpowiedzą poczas rozmowy, a jego oczy kierują się do góry i w lewo, nie kłamie. Jeśli jest odwrotnie – masz do czynienia z kłamcą.

Test powtarzalności

Bardzo ciekawy sposób na sprawdzenie, czy ktoś snuje nam historie wyssane z palca. Po odpowiedzi poprośmy rozmówcę, by powtórzył dokładnie historię jeszcze raz. Jeśli zacznie się jąkać i zastanawiać to dowód na to, że kłamie.

Zdemaskowanie

Kolejnym sposobem na rozpoznanie kłamcy jest test lojalności. Najpierw zastrzeż faceta, że okłamując cię straciłby naprawdę dużo i napomnij o tym, jak szczerość w związku jest dla ciebie ważna. Kolejnym etapem jest wzbudzenie poczucia winy i atak. Wtedy dokładnie obserwuj reakcję – nerwowa gestykulacja i smutna, ponura mimika twarzy zdradzą kłamcę.

1 Comment

  1. Wszyscy kłamią… Kiedyś będę tak odważna, że zacznę ludziom mówić wyłącznie prawdę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.