fitness na siłownię

Wyposażenie początkującego sportowca

Czy jest ważne? Wyposażenie początkującego sportowca powinno być dobrane pod aktywność fizyczną, którą mamt zamiar wykonywać oraz stopnia zaawansowania. Dziś pod uwagę weźmiemy niezbędniki oraz pomyślmy o kosztach.

Gdzie kupować

Swojego pierwszego wyposażenia nie należy kupować w sieci. Warto wybrać się do sklepu sportowego i przymierzać, przymierzać i… przymierzać! Najważniejsza jest wygoda i komfort. Gdy już będziesz wiedział, w czym czujesz się najlepiej, łatwiej będzie zainwestować pieniądze w zakupy internetowe.

Buty

Są priorytetowe niemal w każdej dyscyplinie. Pierwszą parę kup w specjalistycznym sklepie z obuwiem sportowym, gdzie fachowiec doradzi i dopasuje buty do kształtu twojej stopy. Złe dobrane obuwie prowadzi do kontuzji.

Coś dla kobiet

Każda kobieta uprawiająca nawet najmniej wymagający sport powinna zadbać o formę swoich piersi i wyposażyć się w stanik sportowy. Piersi nie zawierają mięśni, dlatego tkanka łączna potrzebuje mocnego wsparcia i utrzymania ich w stałej pozycji. Zaniedbanie tej kwestii prowadzi do nieodwracalnych zmian i rozciągnięcia.

Bielizna termoaktywna

Jeśli interesują nas wyłącznie sporty na świeżym powietrzu i to całoroczne, należy zaopatrzyć się w odpowiednią bieliznę, która odprowadzi pot i zabezpieczy ciało przez przemrożeniem. Niezmiernie ważne jest to przy pieszych wędrówkach w góry, snowboardzie i narciarstwie – wiedza o tym, jak się ubrać w góry uchroni twoje życie i zdrowie. Na początek zaopatrz się w koszulkę, polar, skarpety, legginsy.

Wyposażenie do siłowni

To banalne pytanie może być dla początkującego amatora krępujące, bo wydaje się oczywiste. Jednak z doświadczenia wiemy, że każdy ma do tego indywidualne podejście, istnieje jednak pewne uniwersum. Po pierwsze to buty i skarpetki na zmianę, zapakowane w torbie w oddzielną komorę. Kolejnym to klapki pod prysznic, ręcznik, żel do mycia, stanik sportowy, zapasową bieliznę, bidon z wodą, zegarek, własną matę, oraz słuchawki z ulubioną muzyką.

Oddychający materiał

„Oddychający”? Wiele się o nim słyszy. Powinien być podstawą każdego ubrania, które nosimy, nie tylko wtedy, gdy ćwiczymy. Tkanina oddychająca jest zrobiona z wysokiej jakości bawełny, w przypadku koszulek sportowych powinna być z dodatkiem elastanu, który utrzyma w ryzach wielokrotnie praną koszulkę.

1 Comment

  1. Butelka wody, ręcznik i buty wystarczą, by rozpocząć ćwiczenia gdziekolwiek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.