Kobieta w ciązy urzywa na swoim telefonie aplikacji ciążowej

Aplikacja ciążowa – Czy warto?

Nie sposób myśleć o ciąży inaczej niż jak o stanie wyjątkowym. To okres wyjątkowy z kilku względów. Dla mamy spodziewającej się pierwszego dziecka jest to okres pełen niespodzianek, codziennych zaskoczeń i permanentnej ekscytacji. Dla każdej mamy jest to jednak okres wielkiego oczekiwania i przygotowań, które pozwolą maluszkowi i świeżo upieczonej mamie czuć się komfortowo na każdym etapie ciąży i tuż po rozwiązaniu. Warto zadbać o to, by okres ten był wypełniony pozytywną energią i warto również korzystać z dobrodziejstw XXI wieku. Nowinki technologiczne potrafią zaskakiwać i to w jak najbardziej pozytywnym sensie!

Niezbędne informacje w jednym miejscu

Na rynku bezustannie pojawiają się aplikacje dedykowane przyszłym mamom. Nic dziwnego, że przy takiej mnogości wiele pań podchodzi do tematu dość sceptycznie i z rezerwą. Czasami jednak warto skusić się na coś, co w efekcie może być dla nas źródłem fantastycznych przeżyć już na początku wspaniałej drogi, jaką jest macierzyństwo. Aplikacja ciążowa to niezwykle pozytywna i urocza aplikacja, dzięki której każdego dnia przyszła mama będzie mogła poniekąd „monitorować” sytuację. Ta bezpłatna aplikacja jest towarzyszem, który dosłownie przeprowadzi nas przez ciążę, wskazując kwestie istotne, sprawy do załatwienia „na już” czy udzielając informacji odnośnie tego, ile czasu zostało do rozwiązania. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że pierwsza ciąża może nas przerastać. Pozornie mamy dużo czasu, ale nagle orientujemy się, że jeszcze nie przygotowaliśmy wyprawki do szpitala lub nie mamy potrzebnych akcesoriów, które za chwilę będą potrzebne. Z aplikacją ciążową nie będziemy musieli martwić się takimi kwestiami. W jednej przestrzeni znajdą się wszelkie przypomnienia, notatki oraz listy do odhaczenia, których będziemy mogły się trzymać. Trzeba przyznać, że to wyjątkowo wygodna opcja i z pewnością wielkie wsparcie dla kobiety spodziewającej się pierwszego dziecka. Dlaczego jeszcze warto zastanowić się nad tą aplikacją?

Budowanie relacji od samego początku

Aplikacja monitorująca ciążę (np. HiMommy) jest niezwykła również ze względu na powiadomienia pisane niejako w imieniu naszego dziecka. Naturalnie, trzeba mieć świadomość, że mamy do czynienia z aplikacją, aczkolwiek tego rodzaju rozwiązanie wzbudza automatycznie uśmiech na twarzy przyszłej mamy. Na przestrzeni całej ciąży będziemy każdego dnia otrzymywać informacje odnośnie tego, co aktualnie dzieje się w brzuszku i na jakim etapie rozwoju jest nasz maluszek. Dowiemy się, że jutro przypada termin wizyty u lekarza, ale „maluch” poczęstuje nas również informacją odnośnie tego, jak obecnie wygląda i co zmieniło się od poprzedniego komunikatu. Powiadomienia są konstruowane w niezwykle obrazowy sposób, a może nawet infantylny, co nadaje im jeszcze większego uroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.