pokój dziecięcy

Aranżacja wnętrz naściennymi naklejkami

Naklejki ścienne są jednym z najszybszych sposobów zmiany wystroju wnętrza. Taka dekoracja ścian świetnie sprawdzi się właściwie w każdym pomieszczeniu i zrobi ogromne wrażenie. Naklejki na ścianę wykonywane są z folii PCV, ale można nabyć także naklejki przeznaczone do malowania. W większości przypadków wykorzystywane są do naklejania ich na ścianach, jednak równie dobrze sprawdzą się jako ozdoba lustra, mebli czy okien. Aranżacja taka będzie bardzo nietypowa i atrakcyjna.

Dekoracja wnętrza

Naklejki ścienne, określane często mianem winylowych, wykonywane są z folii PCV, która fabrycznie pokrywana jest warstwą kleju. Ogromną ich zaletą w aranżacji wnętrz jest usuwalność – z łatwością można je odkleić od ściany i nie pozostawią one uporczywych plam. Folie, z których wytwarzane są naklejki na ściany, z reguły są dosyć cienkie – na przykład motywy ozdobne wycinane są z miękkiej folii o grubości około 75 mikronów. Jeśli chodzi o wytrzymałość naściennych naklejek, to większość producentów deklaruje ich trzy- do pięciu-letnią odporność na zewnątrz – oczywiście wszystko uzależnione jest od podłoża, na jakie naklejona jest naklejka oraz panujących warunków atmosferycznych. Natomiast w przypadku dekoracji wykonywanych we wnętrzach są one znacznie trwalsze, a czas ich użyteczności nie jest ściśle określony.

Folie dekoracyjne

Do produkcji naklejek na ścianę używane są różnokolorowe folie, o wykończeniu matowym i szlistym/jedwabistym, co sprawia że rozmaitości wzorów towarzyszy ogromny wybór wariantów. Wykorzystanie w procesie produkcji najnowszych technologii, umożliwia otrzymanie naklejek z niezliczoną ilością wzorów, zarówno nowoczesnych jak i czerpiących z tradycyjnego wzornictwa.

Naklejki na ścianę w aranżacji wnętrz

Naklejki ścienne są prostym i niedrogim sposobem na udekorowanie każdego mieszkania. Dzięki nim wnętrze uzyska oryginalny wygląd, a całość stanie się niepowtarzalna i nowoczesna. Bardzo łatwo umieścić je na ścianie lub innej powierzchni. Podłoże jednak powinno być oczyszczone i równe. Nie należy jej umieszczać dla przykładu na ścianie, z której odpada tynk czy złuszcza się warstwa farby – taką powierzchnię warto wcześniej oczyścić i wyrównać. Trzeba pamiętać, że naklejki na ścianę wykonywane są z cienkiej folii, także nie zamaskują żadnych wgłębień na powierzchni.

Naklejki ścienne dla dziecka

Naklejki dla dzieci wycinane są metodą ploterową po obrysie z różnokolorowej folii PCV. Są odporne na wszelkie zabrudzenia i posiadają wodny, ekologiczny klej akrylowy. Można nimi przyozdobić pokój malucha – wykorzystawszy je do obklejenia ścian, mebli, drzwi, czy okien. Są idealne na każdą powierzchnię.

Dzięki innowacyjnym technologiom, wielu producentów oferuje naklejki wykonane drukiem pełnokolorowym z efektem 3D, a także jednokolorowe z modnymi wzorami i motywami.

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.