Buty damskie zimowe

Buty Ecco – dlaczego warto wydać więcej?

W ofercie Ecco znajdziemy zarówno buty sportowe, jak i codzienne czy biznesowe. Każdy produkt tej marki powstaje z niezwykłą precyzją, dzięki czemu Ecco uważane jest za jednego z największych producentów luksusowego obuwia skórzanego. Czy to słuszna opinia? Przeczytaj i oceń sam. W artykule przedstawiamy najważniejsze cechy obuwia Ecco.

Artykuł sponsorowany

Ecco ― firma z długoletnią tradycją

Markę Ecco stworzył duński szewc Karl Toosby. Ten niezwykle pracowity człowiek sprzedał swój dom po to, aby wraz z żoną przeprowadzić się do miejscowości Bredebro i tam w 1963 roku otworzyć swoją pierwszą fabrykę. Karl kontrolował cały proces produkcji butów, zaczynając od projektu, kończąc na wykonaniu. Co sprawiło, że tak doskonale stworzone produkty, odniosły ogromny sukces, a Ecco stało się marką rozpoznawalną na całym świecie.

Buty Ecco ― jakość i komfort

Mimo że firma działa już na rynku ponad 50 lat, to buty nadal wykonywane są tam z największą precyzją. Buty Ecco słyną z wyjątkowej wygody (domodi.pl/marki_ecco/buty) i wysokiej jakości. Komfort idzie tutaj w parze również z estetyką i najnowszymi trendami. Obuwie wykonywane jest tylko z najlepszej skóry. Zresztą firma ta posiada własne garbarnie, gdzie siedem pokoleń garbarzy wciąż wprowadza do produkcji nowe technologie i dba o to, aby skóra, z której wykonywane są buty, była nieustannie ulepszana.

Technologia Ecco

Firma ta słynie także z technologicznego udoskonalania swojego obuwia, po to, aby były one jeszcze bardziej komfortowe dla użytkowników. Do najpopularniejszych rozwiązań Ecco należy korkowa wkładka, dopasowująca się do kształtu stopy, a także kolekcja obuwia ze „schowanym” obcasem. Warto również wspomnieć, że podeszwa w butach tej marki wyposażona jest w specjalny amortyzator wstrząsów, dzięki czemu chroni kości i stawy. Trzeba przyznać, że w kwestii technologii inne marki obuwnicze wypadają przy Ecco dosyć kiepsko. Nic dziwnego, że buty tej firmy nie należą do najtańszych. W końcu płacimy tutaj nie tylko za wygląd, ale także za jakość i pełen komfort!

Buty bez kleju i bez szwów

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech obuwia Ecco jest innowacyjny sposób łączenia podeszwy z cholewką buta. Firma ta wykorzystuje w tym celu tak zwaną technologię wtrysku bezpośredniego, co zapewnia większą wytrzymałość obuwia. A co najważniejsze, nie wykorzystuje przy tym ani kleju, ani nadmiernej ilości szwów. W związku z czym nie musimy się obawiać, że kupione przez nas buty rozkleją się z dnia na dzień. To kolejny dowód na to, że Ecco to marka warta swojej ceny.

Buty Ecco ― co jeszcze warto wiedzieć?

Oczywiście popularność i pochlebne opinie o tej marce nie biorą się znikąd. Obuwie Ecco było niejednokrotnie opisywane na łamach różnych wpływowych czasopism. Między innymi zdobyło nagrody od Glamour czy Avanti. Warto również wspomnieć o działalności charytatywnej tej firmy, czyli imprezie ECCO Walkathon – Spacer Ludzi Dobrej Woli. To akcja pomagająca potrzebującym, która jednocześnie promuje zdrowy tryb życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.