Dzieci trzymają się za ręce przy zachodzie słońca

Ciekawe miejsca dla dzieci w stolicy – gdzie pójść z dzieckiem?

Wycieczka do Warszawy to stały punkt programu dla grup wycieczkowych, jak i dla rodziców, którzy chcą pokazać dzieciom stolicę Polski. Jednak dla dzieci spacer po Łazienkach Królewskich, podziwianie Zamku Królewskiego czy innych zabytków może być po prostu nudne. Na szczęście są i inne ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie. Gdzie ich szukać?

Centrum Nauki Kopernik

Rodzinnym, pouczającym i po prostu ciekawym miejscem w Warszawie jest Centrum Nauki Kopernik. Jego ekspozycje są naprawdę niezwykłe. Nie będą się tu nudzić dzieci, ale i młodzież czy dorośli znajdą w tym miejscu atrakcje dla siebie. Jego ogrom robi wrażenie. Warto więc podczas wizyty w Warszawie zaplanować sobie chociażby kilkugodzinny pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Na pewno dzieci będą zachwycone odkrywaniem cudów natury i sprawdzaniem praw fizyki niemal na własnej skórze.

Centrum Pieniądza NBP

Narodowy Bank Polski to kolejne ciekawe miejsce w Warszawie. Można tu poznać historię polskiego pieniądza, zobaczyć kolekcję wyjątkowych monet oraz poznać podstawy ekonomii. Łącznie Centrum Pieniądza NBP obejmuje 16 różnych sal, a w wielu z nich znajdują się interaktywne ekspozycje. Wiele dzieci zachwyca się możliwością zwiedzania skarbca.

Teatr Małego Widza

Jeśli interesują Was ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie związane z krzewieniem kultury, wizyta w teatrze to dobry wybór. Teatr Małego Widza organizuje spektakle i zajęcia artystyczno-edukacyjne dla dzieci od 1 roku życia. Już nawet z takim małym dzieckiem spokojnie można pójść do teatru i nikogo tam nie zdziwi płacz, biegające po widowni dzieciaki czy śpiący widzowie. Organizatorzy wszystkich wydarzeń związanych z Teatrem Małego Widza są do tego przyzwyczajeni i zachęcają do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniach.

To tylko jedne z licznych propozycji dla rodzin z dziećmi czy wycieczek szkolnych, a nawet przedszkolnych, które śmiało można zaliczyć do grupy ciekawych miejsc w Warszawie.

Sprawdź więcej na https://www.teatrmalegowidza.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.