Spakowane trby lezą na wózku obok pociągu

Co zabrać do wakacyjnej walizki? Mini przewodnik

Każdy z nas świetnie wie, co chciałby do niej włożyć, ale niestety rzeczywistość, a właściwie pojemność walizki i wymogi określonej linii lotniczej, bardzo szybko dają nam do zrozumienia, że z wielu rzeczy będziemy musieli niestety zrezygnować. Czego w takim razie nie może w niej zabraknąć?

Najważniejsze dokumenty

Wymieniane są jak mantra we wszystkich poradnikach, ale nie bez powodu. Skradziony paszport lub dowód to utrudnienie, które może nas kosztować nie tylko dużo nerwów, ale również dodatkowych wydatków, a nawet może zakończyć się koniecznością przedłużenia naszego pobytu. Jeśli podróżujemy sami, to może jeszcze się z tego ucieszymy, ale jeśli z grupą, np. z biurem podróży, to już zdecydowanie mniej. 

Oczywiście najważniejszy dokument, na którym zazwyczaj podróżujemy, należy mieć w bagażu podręcznym, ale jeśli posiadamy drugi, np. oprócz paszportu również dowód osobisty, to warto włożyć go do walizki. W tym celu wykonuje się także kserówki dokumentów. W razie kradzieży lub zagubienia zdecydowanie ułatwią nam załatwienie niezbędnych formalności. Innym sposobem jest wysłanie ich skanów na naszą skrzynkę pocztową. Nie zapomnij także o gotówce lub kartach płatniczych!

Telefon, ładowarka, powerbank xiaomi

Trudno się bez nich obyć na co dzień, a co dopiero w podróży w nowe miejsce. Telefon oprócz swoich podstawowych funkcji umożliwi nam także fotografowanie, nagrywanie i korzystanie z przydatnych aplikacji, które wtedy są niezastąpione, np. tłumacza. Każdy telefon, nawet z wyjątkową baterią, z czasem odmówi bezpieczeństwa, dlatego nie można zapomnieć ładowarki, a jeszcze lepiej, gdy zabierzemy także powerbank xiaomi.

Zaleca się, aby ładowarkę mieć w bagażu podręcznym – wtedy w razie zaginięcia walizki mamy go mimo to pod ręką. Natomiast powerbank xiaomi z powodzeniem można umieścić w walizce. Dlaczego warto go zabrać? Może się zdarzyć, że nie będzie możliwości, aby skorzystać z gniazdka. To nieduże urządzenie w zależności od wariantu pozwoli nam szybko naładować nawet dwa sprzęty równocześnie. A rozładowana bateria telefonu może nas zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie.

Leki osobiste i te dodatkowe oraz kosmetyki

Nie możesz zapomnieć o niedużej apteczce, w której umieścisz przede wszystkim te leki, które regularnie zażywasz, a także dodatkowe, które mogą okazać się w czasie podróży konieczne, np. leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, wapno czy węgiel oraz środki opatrunkowe. Leki zażywane regularnie najlepiej umieścić w bagażu podręcznym, szczególnie gdy podróż będzie długo trwać. Kosmetyki zabieramy tylko te najważniejsze i najlepiej w niedużych opakowaniach. Nie zapomnij o kremach z filtrem!

Ubrania

Tutaj zawsze jest największy kłopot, ponieważ najchętniej co niektórzy zabraliby ze sobą całą szafę. Zdecydowanie jednak warto ograniczyć się tylko do tych najbardziej uniwersalnych i oczywiście dostosowanych do warunków pogodowych, jakie panują w miejscu, które wybraliśmy za cel naszej podróży. Nie można jednak zapomnieć o nakryciu głowy i odpowiednich butach na zmianę. Na pewno przydatne będą również okulary przeciwsłoneczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.