Chłopiec bawi się drewnianą kolejką

Drewniane kolejki

Artykuł partnera.

Kolejka drewniana to ponadczasowa zabawka, która często przechodzi z pokolenia na pokolenie. Zabawka taka jest bezpieczna dla dzieci w różnym wieku, a przede wszystkim wspomaga rozwój dziecka na każdej płaszczyźnie.

Rodzaje kolejek drewnianych

Kolejki drewniane występować mogą w różnych wariantach i dopasowane są do wieku dzieci.

Kolejki drewniane dla najmłodszych są bezpieczne i nie zawierają  małych elementów, którymi dziecko mogłoby się zakrztusić oraz ostrych krawędzi, które mogłyby zranić malucha. Kolejki te pomalowane są na żywe kolory i mają wiele różnych kształtów, a ich łączenie to mało skomplikowany proces.

Drewniane kolejki tematyczne mogą nawiązywać do popularnych bajek i postaci z bajek. Elementy zestawu mogą przenieść dziecko w świat ulubionej bajki lub zrobić z niego maszynistę wiozącego ulubioną postać z bajki. Można znaleźć także kolejki dla dziewczynek, które będą nawiązywać do świata księżniczek i przenosić je do krainy magii.

Kolejki z napędem sprawią dziecku frajdę tym, że same poruszają się po stworzonej trasie. Pociągi takie mogą być napędzane bateriami, a także sterowane dołączonym pilotem lub aplikacją na telefon.

Kolejki drewniane dla dzieci starszych to pociągi elektryczne, które wyposażone są w świecące elementy oraz wydają rzeczywiste dźwięki. Niektóre modele mogą być wyposażone w funkcję wydzielania pary niczym prawdziwy parowóz. 

Wielkość zestawów

Kolejki drewniane Brio występują w zestawach, które mają różną ilość elementów. Dzięki temu zestawy można dobrać do potrzeb dziecka oraz jego wieku.

Zestawy dla małych dzieci składają się z 20-40 elementów, dla dzieci starszych są zestawy mające 100 elementów. Wielkość zestawu oraz ilość elementów należy dobrać do wieku oraz zainteresowań dziecka. 

Za mały zestaw dla większego dziecka szybko je znudzi, a zbyt skomplikowany dla malucha może sprawić mu kłopot ze złożeniem i zniechęcić do dalszej zabawy.

Podczas wyboru kolejki ważne jest by dobrać je do wieku oraz zainteresowań dziecka. Kolejka dla małych dzieci musi być bezpieczna i nie zawierać małych elementów oraz ostrych krawędzi, a także nie powinna być pokryta toksycznymi farbami i lakierami. 

Dobrze jest wybrać taką kolejkę, do której dokupić można inne kompatybilne elementy, ponieważ pozwoli to wzbogacać kolejkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu kolejka może rosnąć wraz z dzieckiem i może się ono nią bawić przez wiele lat, ponieważ drewno jest wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

Zalety kolejek drewnianych

Pierwszą zaletą drewnianych kolejek jest ich wytrzymałość na uszkodzenia i złamania. Kolejki te są bezpieczne i umożliwiają dzieciom świetną zabawę, która pomaga im się rozwijać. Dzięki temu, że drewno, z jakiego wykonana jest kolejka, jest trwałe, zabawka ta może przechodzić z pokolenia na pokolenie i może bawić się nią wiele dzieci. Jeśli damy dziecku swoją kolejkę z dzieciństwa, podzielimy się z nim swoimi wspomnieniami i zbudujemy silniejszą więź.

Drewniane kolejki idealnie wpisują się w obecny trend bycia eko, ponieważ wykonane są z naturalnego tworzywa jakim jest drewno. Materiał ten jest bezpieczny dla dzieci, ponieważ nie zawiera sztucznych barwników i nie jest pokryty innymi chemicznymi substancjami. Drewniane zabawki są bardziej wytrzymałe od tych plastikowych, co pozwala ograniczyć ich wyrzucanie i produkowanie śmieci, a także ogranicza ilość kupowanych zabawek.

Kolejną zaletą kolejek drewnianych jest to, że wspierają one prawidłowy, wszechstronny rozwój dzieci. Umożliwiają one rozwijać kreatywność, ponieważ każdego dnia dziecko może wybudować nową trasę przejazdu, która będzie bardziej skomplikowana niż poprzednio.

Zabawa kolejką drewnianą wspomaga rozwój motoryki u dziecka, ponieważ aby połączyć ze sobą każdy element musi ono wykonać precyzyjny ruch. Dzięki takiej zabawie dziecko uczy się panować nad ruchami swoich rąk, co pozwoli mu łatwiej przebrnąć przez naukę pisania.

Kolejki drewniane dla dzieci są idealną zabawką dla każdego i pozytywnie wpływają na dziecko oraz na jego relację z rodzicami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.