Kobieta w halce nocnej.

Halki nocne – zapomniany element bielizny czy wręcz przeciwnie?

Damska bielizna przechodziła wiele modyfikacji. Zawartość współczesnej szafy niewiele przypomina to, co noszono dawniej. Istnieją jednak elementy, które łączy już tylko nazwa, jak halki nocne. Czy panie nadal chętnie je noszą? I jak wygląda halka w XXI wieku?

Bielizna nocna zamiast kąpieli

Halki nocne przez wieki służyły jako element bielizny nocnej. Wyglądem przypominały wtedy długą koszulę (francuska nazwa „chemise”, co znaczy właśnie koszula, dobrze oddaje ich krój). Koszulę do spania nosili zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Fasony były bardzo zbliżone. W ciągu dnia nocny element garderoby zamieniano na krótszą, dzienną wersję. To na nią nakładano ubrania. Współcześnie najbardziej szokujące jest to, że dawniej koszule zastępowały wieczorne zabiegi higieniczne. Ewentualne zabrudzenia chłonął materiał. Gdy był brudny, zakładano nową koszulę nocną.

Bielizna zakładana pod sukienki

Jeszcze kilka dekad temu dzienny, kobiecy strój był niekompletny bez halki. Zakładano je pod spódnicę i sukienkę. Taki zabieg sprawiał, że całość nie prześwitywała. Halki były dostępne w wersji dłuższej, na ramiączkach, jak i jako półhalka. W tej drugiej wersji miały w pasie gumkę. Równolegle funkcjonowały halki nocne. Kolorowe i zdobne występowały w wersji mini i maksi. Te nowocześniejsze halki bardzo przypominają to, co obecnie znajdziesz w sklepie. Różnica polega na tym, że obecnie mniej pan szuka długich halek. Najmodniejsza długość to do kolana lub nieco przed.

Halki nocne, koszulki i sukienki

Nocna bielizna damska ma kilka nazw. Znajdziesz ją jako koszulka nocna, halka nocna, a nawet sukienka nocna. W ostatnich latach pojawiła się też urocza babydoll. Jest to krótka koszulka, która pod biustem lub w okolicach talii nieco się rozszerza. Ma dziewczęcy urok i estetyczne zdobienia w postaci koronki czy elementów biżuterii. Wszystkie wymienione elementy garderoby są stosunkowo cienkie, przewiewne i wykonane z miękkich materiałów. Doskonale układają się na sylwetce, pokazując jej atuty. Ze względu na zmysłowy krój bardzo często stanowią część kolekcji bielizny erotycznej. W takiej wersji nie tylko nie odchodzi w zapomnienie, ale przeżywa renesans popularności.

Całoroczny element garderoby nocnej

Halki nocne szyje się z wygodnych, ale stosunkowo cienkich materiałów. Z tego powodu najbardziej przydają się w sezonie letnim. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten element garderoby nosić przez cały rok. Ułatwieniem są ogrzewane mieszkania, w których nie ma potrzeby noszenia cieplejszych ubrań. Halka świetnie komponuje się też z delikatnym szlafrokiem, najlepiej w tym samym kolorze. Modele erotyczne to z olei świetny pomysł na randkę. W takiej wersji również można je nosić bez względu na porę roku.

Nowoczesna halka łączy elementy stroju nocnego, seksownej sukienki i słodkiej babydoll. Stanowi estetyczny, seksowny element bielizny. Może też stać się początkiem zainteresowania seksownymi ubraniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.