kobieta rozmawiająca z mężczyzną

Jak sobie radzić z samotnością?

Samotność dotyka ludzi w różnym wieku i z różnych powodów. Niektórzy w pogoni za karierą nie mają czasu dla innych, w efekcie czego zostają sami. Innym bliskich zabiera los. Są i tacy, którzy zmagają się z samotnością całe swoje dotychczasowe życie, z powodu niewiary w siebie i kompleksów, a czasem wrodzonej nieśmiałości. To tylko niektóre oblicza samotności, która czasem wydaje się nie do zniesienia.

Kiedy samotność doskwiera najbardziej i jak to zmienić?

Nawet jeśli codzienne życie wypełnione nauką, czy pracą zagłusza tęsknotę za drugim człowiekiem, powraca ona ze zdwojoną siłą w szczególnych chwilach, które chciałoby się dzielić z kimś bliskim. Takie momenty mogą przychodzić do człowieka na przykład wtedy, gdy spacerując samotnie, widzi zakochane pary, lub szczęśliwe rodziny, a także wtedy, gdy przychodzą święta, urodziny, lub długie zimowe wieczory. Chciałoby się wtedy z kimś porozmawiać, poczuć bliskość drugiego człowieka, zobaczyć, że mu też na tym zależy. Cierpimy w samotności, zazdrościmy innym, gorzkniejemy. Czy tak być musi? Człowiek jest istotą społeczną i nie ma lepszego lekarstwa na samotność niż drugi człowiek. Czasami jednak trzeba szczęściu pomóc, odważyć się i go poszukać. W dzisiejszych czasach nie jest to wcale takie trudne, ponieważ mamy internet. I choć wiele osób obawia się zawierania w taki sposób znajomości, statystyki pokazują, że coraz więcej miłości zaczyna się właśnie od spotkania online. Istnieją specjalne portale randkowe, ale jeśli szuka się kogoś na stałe, lepiej korzystać z poważnych serwisów ogłoszeniowych, które nie skupiają się tylko na flirtowaniu, a w dodatku są darmowe. Dają one większa szansę, że znajdzie się kogoś, kto nie szuka tylko przelotnego flirtu, ale stałego związku. Polecamy skorzystanie z serwisu ogłoszeniowego Pokato.pl, gdzie można zamieszać darmowe ogłoszenia towarzyskie. Aby dać sobie szansę na pozbycie się samotności – wystarczy dodać ogłoszenie na portalu i czekać aż pojawi się ktoś, kto może okazać się naszą bratnią duszą. Można również wyszukać na portalu ogłoszenia zamieszczone przez inne osoby, wśród których być może czeka na kontakt ta odpowiednia osoba.

Co napisać w ogłoszeniu i jak się zachować po otrzymaniu odpowiedzi?

Przed napisaniem ogłoszenia warto zastanowić się nad jego treścią i własnymi oczekiwaniami, które powinny być jasno przedstawione. Trzeba napisać też parę słów o sobie i nie ma co koloryzować, jeśli chce się znaleźć kogoś, kto zaakceptuje i pokocha nasze prawdziwe ja. Warto też zamieścić swoje aktualne zdjęcie. Tylko szczera oferta daje szansę, że osoba, która na ogłoszenie odpowie, rzeczywiście będzie zainteresowana nie jakimś wymyślonym obrazem, lecz realnym autorem ogłoszenia. Trzeba przygotować się na to, że mogą napisać do nas różne osoby, nie zawsze zgodnie z oczekiwaniami. Jeśli czujemy od początku, że nie jesteśmy zainteresowani daną osobą, lepiej w tę znajomość nie brnąć. Jeśli odezwie się ktoś, kto poruszy w nas jakąś czułą strunę, warto tę znajomość rozwijać, ale zanim zdecydujemy się spotkać w realu, najlepiej poznać najpierw tę osobę komunikując się przez internet. A jeśli po jakimś czasie zapragniemy się umówić, to lepiej na pierwsze spotkania wybrać jakieś miejsca publiczne. Szybko zorientujemy się co do intencji tej osoby. Warto też zwrócić uwagę na to, czy mówi otwarcie o swojej pracy, rodzinie, znajomych. Z reguły osoba, która ma czyste intencje, nie ukrywa takich informacji.

Na początku zasada ograniczonego zaufania w wypadku znajomości zawieranych przez internet jest jak najbardziej wskazana. Lepiej o tym pamiętać, aby uniknąć ewentualnych rozczarowań. Warto jednak takie próby podejmować, gdyż daje to szansę na wyjście z samotności i znalezienie swojej drugiej połowy. A jeśli ktoś nie chce się wiązać na stałe, za pomocą ogłoszeń towarzyskich może znaleźć także kogoś, kto pójdzie z nim na imprezę, czy do kina. Trzeba tylko dać jasno do zrozumienia, czego naprawdę oczekujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.