Pracownica w salonie fryzjerskim robi kobiecie loki które nie niszczą włosów

Jakie lokówki nie niszczą włosów?

Artykuł partnera.

Wiele z nas pragnie dbać o swoje włosy, lecz jednocześnie używa różnorodnych sprzętów — takich, jak suszarka, prostownica czy lokówka — do ich stylizacji. Niektóre z tych urządzeń nie są jednak naszymi sprzymierzeńcami. Czy da się połączyć perfekcyjny wygląd włosów z nie niszczeniem ich? Jeśli kochasz loki, w tym artykule dowiesz się, jaką lokówkę wybrać, by była przyjaciółką Twoich włosów.

Jakie są rodzaje lokówek?

Lokówki dzielą się na tradycyjne, stożkowe i automatyczne. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że istnieją również suszarko-lokówki, ale dziś skupmy się na lokówkach! Wybór modeli lokówek na rynku jest naprawdę ogromnie szeroki. Jak dobrze trafić? Choć niektórzy darzą zwykłe lokówki sentymentem, ewidentnie najbardziej nowoczesnym rodzajem lokówek są lokówki automatyczne. Nie dość, że charakteryzują się posiadaniem odpowiedniej, chroniącej włosy ceramicznej, tytanowej lub turmalinowej powłoki (w zależności od modelu), to potrafią działać w niższych temperaturach, niż tradycyjne. Używając lokówki automatycznej, nie ma możliwości przypalenia włosów, poparzenia twarzy czy dłoni ani niefortunnego wkręcenia pasma w lokówkę. W dodatku lokówka automatyczna jest bezpieczna dla włosów rozjaśnianych czy też farbowanych, bo używana według zaleceń nie pogorszy ich kondycji.

Parametry — czy są ważne?

Zanim kupisz lokówkę, spójrz na jej parametry. Które z nich trzeba wziąć pod uwagę? Najpierw warto spojrzeć na regulację temperatury. Dobrze, jeśli będzie można ustawić ją na 150 stopni Celsjusza: taka temperatura łączy skuteczność z dużym bezpieczeństwem. Niektóre lokówki mogą nagrzewać się aż do 210°C, lecz nie powinno się korzystać z takiej funkcji, bowiem zdecydowanie nie jest to neutralne dla włosów. Co dalej? Przeczytaj, czy lokówka, nad której kupnem się zastanawiasz ma funkcję jonizacji! Dzięki niej w trakcie robienia oszałamiającej fryzury łuski włosa pozostaną zamknięte, więc nie stracą wody i się nie przesuszą. Zerknij jeszcze na rodzaj wspomnianej już posiadanej przez lokówkę powłoki – unikaj metalowej, która nie chroni włosów przed wysoką temperaturą.

Dodatkowe wskazówki

Przy wybieraniu lokówki zadbaj o to, by dobrze leżała Ci w dłoni i była intuicyjna w obsłudze. Dzięki temu będziesz lepiej się z nią dogadywać i ryzyko, że coś pójdzie nie tak, staje się praktycznie zerowe! Świetnie by było również, gdyby posiadała długi obrotowy przewód, dzięki któremu unikniesz plątania się kabla podczas kręcenia loków i nie będziesz się o niego potykać. To jeszcze jednak nie wszystko, co firmy produkujące automatyczne lokówki mają do zaoferowania! Niektóre z modeli dzięki odpowiedniemu innowacyjnemu czujnikowi automatycznie wykrywają temperaturę włosów i chronią je przed przegrzaniem, co jest bardzo przydatną funkcją. Inne firmy zaś stosują rozwiązanie w postaci powłoki wzbogacanej dodatkowymi elementami, takimi, jak filtry UV czy minerały. Niezależnie od tego, jaką lokówkę wybierzesz, pamiętaj, by przed zabraniem się za robienie fryzury zastosować na włosach kosmetyk termoochronny.

Najlepsze lokówki używane przez fryzjerów znajdziesz na: https://hair-shop.pl/pl/menu/lokowki-229.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.