Kobieta trzymająca w dłoniach czarną klasyczną torebkę

Klasyczne fasony torebek, które warto mieć w swojej garderobie

Artykuł partnera.

To żadna tajemnica, że wiele kobiet ma słabość do torebek. To oczywiste, że zakup nowych butów musi być połączony z zakupem nowej torebki, która będzie do nich pasowała. W rzeczywistości jednak wcale nie trzeba mieć wielu modeli torebek. Wystarczy kilka klasycznych i uniwersalnych fasonów, które można wykorzystywać w wielu stylizacjach. Jakie to fasony? Co warto mieć w garderobie?

Listonoszka

Jednym z najpopularniejszych klasycznych modeli torebek jest listonoszka. Jest to fason średniej wielkości wyposażony w długi pasek, który można przełożyć przez głowę tak, by pasek przypominał szarfę przechodzącą przez środek klatki piersiowej. Takie torebki można też zawiesić na jednym ramieniu, choć w takim wypadku trzeba liczyć się z tym, że będą one zawieszone ciut niżej. Jeśli chodzi o listonoszki, to wiele znanych marek je produkuje. Bardzo popularne są Versace torebki, które są uszyte w tym fasonie. Jednak by nie były nudne, są one dostępne w odświeżonych stylistycznie wariantach. Najczęściej są one ozdobione estetycznymi detalami takimi jak nadrukowane wzory, ozdobne klamry lub łańcuszki. Dzięki nim torebka staje się bardzo mocnym akcentem w stylizacji i po prostu nie można od niej oderwać wzroku. Równocześnie takie torebki należą do dość praktycznych. Mają one wystarczająco dużą pojemność, by zmieściły się w nich wszystkie niezbędne drobiazgi.

Kopertówki

Kopertówki to fason torebek przeznaczonych na specjalne wyjścia. Jak sama ich nazwa wskazuje, kopertówki zwykle nie są większe niż koperta. Nie można więc zapakować w nie zbyt wielu rzeczy. Zwykle wybiera się je jako dodatek do modnych stylizacji, które mają być szczególnie eleganckie i oficjalne. Klasyczne kopertówki nie mają paska. Nosi się je w dłoni. Nowoczesne czasami są wyposażone w długi łańcuszek, który można przewiesić przez ramię. Pełni on przede wszystkim rolę dekoracyjną. Taki łańcuszek ma przyciągać spojrzenia i sprawiać, że całość będzie prezentowała się jeszcze bardziej wytwornie. Oczywiście w produkcji takich torebek przodują znani projektanci. Nie powinno Cię zdziwić, że Versace ma ogromny wybór torebek w tym właśnie fasonie, bo marka ta często pojawia się na czerwonym dywanie.

Shopperka

W ostatnich sezonach ogromną popularnością cieszą się shopperki. Są one bardzo praktyczne, bo są dość dużej wielkości. Dzięki temu można zapakować w nie sporo rzeczy i można nawet pokusić się o zabranie ich ze sobą na zakupy albo do pracy. Shopperka zwykle ma krótki pasek, który umożliwia wygodne noszenie jej w dłoni lub w zgięciu łokcia. Czasami są dodatkowo wyposażone także w długi pasek, który można przewiesić przez ramię. Torebki w tym fasonie łatwo dobrać do stylizacji i można śmiało używać ich na co dzień. Dobra shopperka powinna być wyposażona w wewnętrzne kieszenie, które ułatwią utrzymanie w niej porządku. Dzięki temu nie trzeba się martwić tym, że każdego drobiazgu trzeba będzie długo szukać w przepastnym wnętrzu torby. Kieszenie pozwolą na takie zorganizowanie się, by używanie torby było czystą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.