czerwone paznokcie u kobiety

Krótkie paznokcie jaki kolor?

Rozpoczynając manicure, pierwszą podstawą kwestią jest wybór odpowiedniego koloru. Nie zawsze jednak jest to proste zadanie. Różne kolory i wzorki zupełnie inaczej prezentują się na krótkich paznokciach, a jeszcze inaczej wyglądają na długich. W naszym dzisiejszym artykule, poruszymy kilka kwestii związanych z doborem, właściwego do krótkich paznokci, koloru.

Jak przygotować krótkie paznokcie do malowania?

Zanim rozpoczniemy manicure, przygotujmy do niego właściwie paznokcie. Połóżmy w jednym miejscu wszystkie produkty, które użyjemy do wykonania naszych nowych paznokci. Następnie odsuńmy przylegające do płytki skórki, za pomocą metalowego kopytka lub drewnianego patyczka. Odsunięte skórki można bardzo dokładnie usunąć z pomocą na przykład frezarki. Dzięki niej dokładne oczyszczenie wałów około paznokciowych, z wszystkich skórek, które narastają na płytkę paznokcia, staje się bezproblemowe. Gdy już paznokcie będą dokładnie oczyszczone z poprzedniego lakieru i skórek, możemy działać dalej.

Jaki kolor?

Mając krótkie paznokcie lepiej nie przesadzać z kolorem. Najlepszym rozwiązaniem będą pastelowe, spokojne odcienie. Do krótkich paznokci polecamy:

 • pudrowy róż;
 • kolor brzoskwiniowy;
 • klasyczny nude;
 • wszelkie odcienie beżu;
 • pastelowe odcienie fioletu.

Istnieje wiele sposobów optycznego wydłużenia krótkich paznokci. Wspomniane jasne kolory są jedną z najskuteczniejszych opcji. Ponadto, niezależnie od koloru, można pokusić się o zrobienie delikatnej białej linii na brzegu paznokci. Ten drobny trik efektywnie wydłuży płytkę. Ponadto wzorki w postaci pionowych kresek, zaskoczą nas skutecznie.

Wzorki na krótkich paznokciach

dlonie trzymajace kubek
Źródło: pixabay.com

Zatem przejdźmy teraz do wzorów. Uwierzcie, że da się na krótkich paznokciach zrobić bardzo ładne, a jednocześnie optycznie wydłużające płytkę wzory. Do stworzenia takich paznokci niezbędna będzie baza, dwa wybrane odcienie lakierów – my proponujemy coś co ze sobą współgra, czyli ciemny i delikatnie jasny fiolet. Ponadto cążki do paznokci, drobny pędzelek i delikatne, podłużne, złote naklejki w formie pasków. Dostać je można właściwie w każdym sklepie lub hurtowni kosmetycznej. Sprawdź też ofertę akcesoriów do paznokci na https://www.dobrarada.com.pl/akcesoria-a.html, które bez wątpienia przydadzą się w tworzeniu cudownego manicure.

Paznokcie należy pokryć pierwsze ciemniejszym kolorem, który jest podstawową bazą wyjściową do całości. Na trzech dowolnych pacach proponujemy wykonać ze złotych naklejek dzióbki – przyklejamy dwa złote paseczki w formie trójkąta, które u góry paznokcia zejdą się końcami. Starajmy się, aby te dzióbki były maksymalnie wąskie i podłużne, co pozwoli osiągnąć oczekiwany efekt wydłużenia. Cążkami można skrócić naklejki, jeśli okazałyby się za długie. Trójkąt, który powstanie należy wypełnić jasnym kolorem. Te czynność powtarzamy na trzech paznokciach każdej dłoni. Na pozostałych dwóch, można dokonać podziału paznokcia na dwie równe części. I tu znów użyjemy złotej, podłużnej naklejki. Przyklejmy ją po środku paznokcie, a dowolną część następnie pomalujmy jaśniejszym odcieniem. Zobaczycie – efekt będzie cudowny.

Czego należy unikać?

Nie warto stosować ciemnych kolorów na krótkich paznokciach. W ten sposób wywołamy dokładnie odwrotny efekt. Dlatego zastosowanie czerni, grafitu oraz nasyconych odcieni dżinsu jest bardzo ryzykowne. Ponadto poziome kreski – taki zabieg jeszcze bardziej skróci płytkę, pozbawiając nas tym samym satysfakcji i zadowolenia.

Podsumowanie

Pamiętajmy – krótkie paznokcie nie muszą być ogranicznikiem kobiecego kunsztu, elegancji i finezji. Pomalowane na odpowiedni odcień będą wyglądać wspaniale. Poza doborem właściwego koloru i wzoru, należy także dbać o codzienną pielęgnacje paznokci, regularne wycinanie skórek i nawilżanie struktury płytki – tak nawilżenie jest bardzo ważne. Dzięki niemu utrzymamy paznokcie w dobrej kondycji. Warto także zwracać uwagę na kształt paznokci. Stając przed wyborem, czy będą to paznokcie:

 • owalne;
 • kwadratowe;
 • kwadratowe zaokrąglone;
 • spiczaste;
 • w kształcie „Ballerina”;
 • czy może w kształcie migdałów;

trzeba wziąć pod uwagę ich długość.

Na krótkich paznokciach zdecydowanie lepiej sprawdzi się kształt owalny i kwadratowy zaokrąglony, niż spiczasty czy w formie migdałów. Kształt owalny jest zdecydowanie uniwersalny, dlatego też świetnie wygląda bez względu na długość. Wysmukla dłonie, jest estetyczny i nie ogranicza w żadnym stopniu wykonywania codziennych czynności.

Prawdziwe „paznokciowe” cacko można wykreować na każdych paznokciach. Wystarczy odrobina weny twórczej, wyobraźni i wiedzy. Spraw, aby i Twoje krótkie paznokcie zaskoczyły wszystkich!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.