Zamontowana srebrna bateria kuchenna ścienna

O czym należy pamiętać przy montażu baterii kuchennej ściennej?

Wykańczanie lub remont pomieszczenia w mieszkaniu zawsze budzi wiele emocji. Domownicy pragną odmienić wnętrze swoich czterech ścian, co z pewnością stanowi ekscytujący proces. Jednak kiedy przechodzimy z etapów planowania do realizacji, czynności takie jak mierzenie, projektowanie, a na samym końcu montowanie, mogą przerosnąć niektóre osoby. Dlatego warto sięgać po pomoc doświadczonych specjalistów. Jednak w trosce o budżet przy szalejącej inflacji, warto wiedzieć, którymi czynnościami możemy zająć się samodzielnie. Jedną z nich jest montaż baterii kuchennej ściennej. Przed podjęciem się tego wyzwania powinieneś poznać kilka podstawowych informacji, które z pewnością Ci się przydadzą. Sprawdź, co warto wiedzieć o montażu tego elementu w kuchni!

Na te aspekty zwróć uwagę przed zamontowaniem baterii w kuchni!

Dobrze dobrana bateria kuchenna podkreśla styl całego pomieszczenia, a przede wszystkim podnosi komfort korzystania ze strefy zmywania. Chcąc utrzymać kuchnię w należytym porządku, z pewnością Ty oraz inni domownicy będziecie regularnie korzystać ze zlewu i zamontowanej koło niego baterii. Na etapie projektowania warto więc zadbać, aby ta przestrzeń była połączeniem estetyki oraz funkcjonalności. Dodatkowo nowoczesne baterie kuchenne mogą być wyposażone np. w perlator, dzięki czemu skutecznie zmniejszysz zużywanie wody podczas codziennych czynności wykonywanych w kuchni.

Projektanci oraz doświadczeni fachowcy zalecają zwrócenie uwagi na dwa aspekty przed montażem, a najlepiej jeszcze przed kupnem, baterii kuchennej. W pierwszej kolejności sprawdź, jaka jest specyfika instalacji wodnej w Twojej kuchni. Szczególnie jeśli rozważasz zakup baterii kuchennej ściennej – wtedy rury instalacji muszą wychodzić ze ściany tuż nad wysokością zlewu. Wtedy wybór wyżej wspomnianego rodzaju baterii będzie najlepszym i najtańszym rozwiązaniem.

Kolejnym aspektem jest model zlewozmywaka, który zamierzasz zamontować lub już posiadasz. Najważniejsze kwestie to jego odpowiednie wymiary oraz wysokość – te parametry wpływają na komfort korzystania z tego przedmiotu w kuchni.

Jak zamontować baterię kuchenną ścienną?

Tak, jak już zostało wspomniane na początku artykułu, montaż baterii kuchennej nie należy do skomplikowanych czynności. Jeśli chcesz zaoszczędzić, ten etap remontu lub wykańczania kuchni możesz przeprowadzić samodzielnie. Jak to zrobić?

Pierwszym krokiem, w celu zamontowania baterii kuchennej ściennej, jest zakręcenie głównego zaworu wody. To kluczowa czynność, dzięki której masz pewność, że przez przypadek nie zalejesz swojego mieszkania lub, co gorsza, sąsiadów.

Następnie możesz przejść do właściwego montażu. Gdy już zaopatrzysz się w baterię, która pasuje dokładnie do rozstawu rur w okolicach Twojego zlewozmywaka, rozpocznij instalację tego elementu. W tym celu przymocuj kran do wystających rur za pomocą podkładek lub mimośród. Zwróć szczególną uwagę na mocne dokręcenie tych elementów – to one odpowiadają za stabilność całej baterii.

Włącz z powrotem główny zawór wody. Przechodzisz do ostatniego etapu montowania baterii, czyli sprawdzenia szczelność całej konstrukcji. Aby to zweryfikować, musisz odkręcić Twój dopiero co zainstalowany kran. Jeśli pojawią się jakiekolwiek przecieki, jeszcze raz dokręć każdą śrubę.

Demontaż baterii kuchennej

Warto również wiedzieć, jak prawidłowo wykonać demontaż baterii kuchennej. To praktyczna umiejętność, która z pewnością przyda się każdej osobie pragnącej odświeżyć wygląd swojej kuchni. Podobnie, jak w przypadku montażu nowego kranu, zacznij od zakręcenia głównego zaworu wody. Następnie należy poluzować łączenia znajdujące się na wężykach oraz element baterii kuchennej o cylindrycznym kształcie z gwintem zewnętrznym i nakrętką. Do tych czynności przyda Ci się klucz nastawny. Kiedy już wszystkie łączenia są poluzowane, możesz usunąć starą baterię kuchenną. Gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.