Obóz surfingowy

Obóz surfingowy dla początkujących

Na pierwszy rzut oka surfing może wydawać się sportem mało wymagającym. Ot zwykłe pływanie na desce. W rzeczywistości wymaga pewnych umiejętności, których nie da się nabyć samemu. Nie zaleca się również nauki surfowania na własną rękę ze względów bezpieczeństwa. Mimo to wiele osób tak właśnie to robi.

To prawda, że w sieci znaleźć można całe mnóstwo materiałów na temat surfingu. Blogi, artykuły, poradniki, wpisy na forach. I to prawda, że często są one fantastycznym źródłem informacji. Nie powinny jednak być traktowane jako wystarczające źródło do tego by podjąć naukę samemu.

Nawet dostępne na serwisach materiały video pokazujące jak krok po kroku pływać na desce nie zapewnią Ci bezpieczeństwa.

Dlatego jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest obóz surfingowy lub kurs. Tylko tam możesz się uczyć pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Po pierwsze masz pewność, że dobierze on właściwy do twoich umiejętności sprzęt. Po drugie uczysz się pod okiem specjalisty, który czuwa nad Twoim bezpieczeństwem i na bieżąco wyłapuje wszystkie błędy. Dzięki temu postępy w nauce są dużo szybsze, a to działa dodatkowo motywująco.

Kurs surfingowy dla początkujących odbywa się w małych grupach. Dzięki temu instruktor ma czas by pomagać każdemu z kursantów. Poza tym istnieje możliwość odbycia kursu indywidualnego. Wówczas masz instruktora na wyłączność. Na pewno jest to dobra opcja dla osób, którym zależy na szybkich efektach.

Kurs surfingowy możesz zrobić nad polskim morzem, na Mazurach bądź nad innym zbiornikiem wodnym. Pamiętaj jednak, że w Polsce sezon trwa tylko kilka miesięcy – od początku maja do końca września.

Poza sezonem nie musisz wcale rezygnować z pływania na desce ponieważ polskie szkoły oferują wyjazdy zagraniczne. Kurorty w Egipcie, na Wyspach Kanaryjskich, u Wybrzeży Afryki to idealny pomysł na ferie czy urlop w sezonie zimowym. Taki wyjazd pozwala połączyć kurs surfingowy ze zwiedzaniem, odpoczynkiem i oczywiście integracją z innymi miłośnikami tej dyscypliny.

Czy surfing to sport dla mnie?

Tak, jeśli lubisz nowe wyzwania i ciekawe przeżycia. Surfing dostarcza wielu niesamowitych emocji. Wspaniale wpływa na kondycję i kształtuje sylwetkę. Sprawia, że możesz poczuć wolność i wiatr we włosach – dosłownie. Polecam Ci gorąco – spróbuj surfingu, a będziesz miał niezapomniane przeżycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.