Para ogląda zegarki z diamentem na wystawie w sklepie

Od czego zależy cena zegarka z diamentem?

Zegarki zdobione diamentami stanowią wyjątkowy dodatek do outfitu, a także doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby. W sklepach jubilerskich rozpiętość cenowa modeli zegarków z diamentami może być bardzo różna. Istnieje wiele czynników, które warunkują ostateczną cenę danego modelu. Warto wiedzieć, od czego zależy rzeczywista cena zegarka z diamentem, aby dokonać korzystnego zakupu. Nasz artykuł pozwoli Ci podjąć prawidłową decyzję!

Karaty – czyli najważniejsza cecha diamentu

Zegarki są wysadzane diamentami na wiele sposobów, jednak zazwyczaj umieszcza się je na tarczy zegarków. Do zdobienia wykorzystuje się ich różne wielkości. Znajdziemy modele z niewielkimi pojedynczymi diamentami, ale w kategoriach najbardziej ekskluzywnych znajdą się też takie, które są nimi licznie wysadzane. Kluczową rolę zdecydowanie odgrywają karaty. Zegarek diament i jego cena będą w głównej mierze zależeć od tego, jakiej wielkości posiada diamenty. 1 karat to waga 0,2 g. Oczywiście im większy rozmiar, tym wartość wzrasta. Należy jednak mieć na uwadze, że jeden diament duży oraz dwa mniejsze o takich samych wagach nie będą mieć tej samej wartości. Bardziej cenione są większe egzemplarze, ponieważ nie występują często. Dlatego wybierając zegarek z diamentem dużym i widocznym, trzeba się liczyć z jego wyższą ceną.

Rodzaj szlifu diamentów

Naturalnie diamenty występują w przyrodzie w formie matowej. Dopiero odpowiednia obróbka sprawia, że zegarek diament nabiera takiego blasku i wyjątkowego wyglądu. To właśnie podczas procesu szlifowania diament staje się błyszczący. Przy czym do jego obróbki stosuje się wiele odmiennych szlifów. Im będzie on bardziej skomplikowany, tym cena diamentu, a tym samym całego zegarka będzie wyższa. Z reguły diamenty wykorzystywane do zdobienia zegarków posiadają okrągły szlif, który doskonale współgra z kształtem tarczy.

Zegarek diament a barwa kamienia

Zegarki z diamentami oczywiście mogą być wysadzane nie tylko kamieniami o różnej wielkości, ale też odmiennej barwy. Najdroższe modele zegarków to te, które zdobione są diamentami bezbarwnymi. Nieco tańsze będą posiadać barwę stonowaną i przyciemnioną. Wybierając zegarek, warto zapytać o kolor diamentu, szczególnie jeśli zależy nam na tym najbardziej pożądanym.

Styl damskich i męskich zegarków z diamentami

Diamenty kojarzone są z niezwykłą elegancją, klasą i luksusem. Cechy te powinny oczywiście iść w parze z jakością i precyzją wykonania, co daje nam gwarancję długiego użytkowania produktu. Dodatki z diamentami zazwyczaj wybieramy do wieczorowych kreacji oraz na wielkie wyjścia. Z tego też powodu diamenty zazwyczaj łącząne są z zegarkami na bransolecie wykonanej z metali szlachetnych. Możemy jednak z powodzeniem znaleźć w ofercie rożnych sklepów jubilerskich modele zegarków z diamentami o nieco luźniejszym stylu. Będą to te ze skórzanym paskiem bądź tarczami z dodatkowymi zegarami lub podświetlanymi wskazówkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.