Kreowanie wnętrz nowoczesnych cechują przede wszystkim elementy takie jak minimalizm, prostota oraz funkcjonalność. W stylu tym unikamy nadmiaru elementów dekoracyjnych, bibelotów czy zbyt wybujałych deseni. Wnętrze ma być przytulne, ale nie przeładowane treścią, łatwe w codziennym utrzymaniu oraz użytkowaniu. W poniższym tekście postaramy się przybliżyć kilka kluczowych elementów, jakie warto wykorzystać w projektowaniu wnętrz nowoczesnych.
Minimalizm jako punkt wyjścia
Nie chodzi przy tym aby stworzyć przesadnie „surowe” wnętrze, które pozbawione będzie swoistej przytulności. Chodzi raczej o zachowanie umiaru w ilości kolorów, deseni czy form. Trzymanie się kreślonych brył. Wizualny ład i umiar. Na bazie minimalistycznego projektu doskonale zaprezentują się pojedyncze elementy wystroju takie jak niebanalne obrazy, interesujące meble czy nowoczesne rzeźby.
Minimalizm, a maksymalna funkcjonalność
Minimalizm w wystroju oraz ergonomia użytkowa to nie tylko mniej sprzątania i więcej wolnego czasu, ale również wysoka funkcjonalność. W miejsce ciężkich zasłon warto rozważyć lekkie rolety lub zasłony panelowe. Zamiast dywanów jednolite posadzki. Postawić warto na maksymalną ilość zabudowy meblowej, z minimalność ilością otwartych półek.
Autor projektu: Tissu.pl
Nowoczesne wnętrza, a spójna geometria
Projektowanie wnętrz w stylu nowoczesnym powinno posiadać pewną spójność geometryczną. Proste linie poziome i pionowe budują wrażenie ładu, zaś powtarzające się bryły stanowią o spójności całej kompozycji. Świętnie sprawdzają się tu ścianki gipsowe, podwieszane sufity, obszerne kanapy, czy duże zegary ścienne.
Modne otwarte przestrzenie
Łączenie kuchni z salonem i jadalnią. Salonu z holem. A nawet łazienki z sypialnią. Rozwiązania tego typu perfekcyjnie sprawdzają się nie tylko w dużych mieszkaniach. To właśnie na mniejszych metrażach otwarta przestrzeń pozwala uzyskać pożądany efekt rozpiętości wnętrza. Warto zrezygnować nie tylko ze zbędnych drzwi, ale wręcz cały ścianek działowych.