Projekt nowoczesnego wnętrza

Projektowanie wnętrz nowoczesnych

Kreowanie wnętrz nowoczesnych cechują przede wszystkim elementy takie jak minimalizm, prostota oraz funkcjonalność. W stylu tym unikamy nadmiaru elementów dekoracyjnych, bibelotów czy zbyt wybujałych deseni. Wnętrze ma być przytulne, ale nie przeładowane treścią, łatwe w codziennym utrzymaniu oraz użytkowaniu. W poniższym tekście postaramy się przybliżyć kilka kluczowych elementów, jakie warto wykorzystać w projektowaniu wnętrz nowoczesnych.

Minimalizm jako punkt wyjścia

Nie chodzi przy tym aby stworzyć przesadnie „surowe” wnętrze, które pozbawione będzie swoistej przytulności. Chodzi raczej o zachowanie umiaru w ilości kolorów, deseni czy form. Trzymanie się kreślonych brył. Wizualny ład i umiar. Na bazie minimalistycznego projektu doskonale zaprezentują się pojedyncze elementy wystroju takie jak niebanalne obrazy, interesujące meble czy nowoczesne rzeźby.

Minimalizm, a maksymalna funkcjonalność

Minimalizm w wystroju oraz ergonomia użytkowa to nie tylko mniej sprzątania i więcej wolnego czasu, ale również wysoka funkcjonalność. W miejsce ciężkich zasłon warto rozważyć lekkie rolety lub zasłony panelowe. Zamiast dywanów jednolite posadzki. Postawić warto na maksymalną ilość zabudowy meblowej, z minimalność ilością otwartych półek.

Projekt nowoczesnego wnętrza

Autor projektu: Tissu.pl

Nowoczesne wnętrza, a spójna geometria

Projektowanie wnętrz w stylu nowoczesnym powinno posiadać pewną spójność geometryczną. Proste linie poziome i pionowe budują wrażenie ładu, zaś powtarzające się bryły stanowią o spójności całej kompozycji. Świętnie sprawdzają się tu ścianki gipsowe, podwieszane sufity, obszerne kanapy, czy duże zegary ścienne.

Modne otwarte przestrzenie

Łączenie kuchni z salonem i jadalnią. Salonu z holem. A nawet łazienki z sypialnią. Rozwiązania tego typu perfekcyjnie sprawdzają się nie tylko w dużych mieszkaniach. To właśnie na mniejszych metrażach otwarta przestrzeń pozwala uzyskać pożądany efekt rozpiętości wnętrza. Warto zrezygnować nie tylko ze zbędnych drzwi, ale wręcz cały ścianek działowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.