półfabrykaty-w-biżuterii

Różnorodny świat półfabrykatów do biżuterii

Wielu osobom może się wydawać, że półfabrykaty do biżuterii mają niewiele wspólnego z wykonywanym rękodziełem. Jednak są one niezbędnikiem każdej osoby zajmującej się robieniem biżuteryjnych zdobień. To właśnie one zespalają i łączą w całość pozostałe elementy biżuterii – bransoletek, kolczyków, wisiorków i łańcuszków.

Bogactwo i różnorodność półfabrykatów do biżuterii

Półfabrykaty dodają wykonanej biżuterii charakteru i niesamowitego stylu – oczywiście w zgodzie z wyobrażeniem i wizją osoby wykonującej dane rękodzieło. Niezależnie od techniki wykorzystywanej przez twórcę, półfabrykaty są jego niezbędnikiem.

Jednak, to jaki półfabrykat zostanie wykorzystany, zależy przede wszystkim od rodzaju wykonywanej biżuterii. Rynek półfabrykatów do biżuterii jest tak ogromny i bogaty w swojej różnorodności, że niewątpliwie pomocne okazać może się usystematyzowanie ich rodzajów. Bez wątpienia ułatwi to poruszanie się w różnorodnym, szerokim świecie tych drobnych akcesoriów.

Bez półfabrykatów trudno sobie wyobrazić wyrób biżuterii. Na stronie www.dekorynka.pl/polfabrykaty.html znaleźć można to, co przyda się każdej osobie zajmującej się rękodziełem. Znajdują się tutaj półprodukty do biżuterii, takie jak bazy biżuteryjne, końcówki sznurków i rzemieni, zapięcia, zawieszki i mnóstwo innych metalowych półfabrykatów do biżuterii.

Jakie mamy rodzaje półfabrykatów do biżuterii?

kobieta-w-pieknej-bizuteri
Źródło: pixabay.com

Podział półfabrykatów do biżuterii dokonywany jest na podstawie materiału, z jakiego dana grupa została wykonana. Półfabrykaty mogą zostać zrobione z:

  • metalu – ich zaletą jest spora dostępność i atrakcyjna cena,
  • srebra – te są dość drogie, ale wyróżnia je najwyższa jakość i niepowtarzalna elegancja,
  • stali chirurgicznej – stosunkowo nowa alternatywa idealna dla osób, które nie mogą nosić tradycyjnej biżuterii, na przykład z powodu alergii czy uczulenia,
  • mogą być także pozłacane – wykonane z miedzi z dodatkiem innych metali,
  • lub posrebrzane – tańsze odpowiedniki, tudzież zamienniki srebrnych półfabrykatów.

Jaki rodzaj metalowych półfabrykatów do biżuterii wybrać?

Tak na prawdę decyzja uzależniona jest wyłącznie od osób tworzących biżuterię. To one decydują jaki materiał wykorzystają i zakupią. Czy aktualnie tworzą biżuterie luksusową, ekskluzywną i elegancką, czy może stawiają na luźne, casualowe ozdoby, które będą nieco tańsze w sprzedaży. Aktualnie sporą popularnością cieszą się półfabrykaty wykonane ze stali chirurgicznej. Jest to idealna opcja dla osób borykających się z alergią i mających bardzo wrażliwą skórę. Dzięki niskiej zawartości niklu, który to najczęściej jest powodem wysypek skórnych, prawdopodobieństwo złej reakcji skórnej jest na prawdę niewielkie.

Bigle

Bigle to zapięcia do kolczyków. Do dłuższych, zwisających kolczyków wykorzystywane są bigle otwarte lub zamknięte. Z kolei bigle z bolcami świetnie nadadzą się do drobniejszych kolczyków z kryształami. Bardzo ciekawą opcją są także sztyfty, które zapinane są z tyłu na dość charakterystyczne zapięcie. Do tej grupy zaliczamy także przewieszenia takie jak klipsy i łańcuszki.

Zapięcia

Zapięć jest bardzo wiele. Do podstawowych zaliczyć można:

  • karabińczyki;
  • ogniwka – idealne do łańcuszków;
  • zapięcia skręcane – dzielone na proste i ozdobne;
  • federingi – posrebrzane zapięcia sprężynujące, łączące końce naszyjnika.

Nakładki do biżuterii

W momencie, gdy koralik ma większy otwór niż średnica szpilki, warto wykorzystać nakładki do biżuterii. Rozwiążą one wizualny problem całości. Istotna jest kwestia dopasowania nakładek do rozmiaru oraz kształtu wykorzystywanego koralika. Jest wiele typów nakładek do biżuterii. Wyróżniamy nakładki w kształcie:

  • śnieżynek;
  • kwiatów;
  • talerzyków;
  • brył.

Końcówki

Robiąc bransoletki warto je czymś zakończyć. Tutaj idealnie sprawdzą się końcówki do biżuterii, dostępne w wielu rozmiarach. Należy dopilnować, aby wielkość otworu końcówki nie była mniejsza niż średnica rzemienia, jaki używamy.

Szpilki jubilerskie i łańcuszki

Służą przede wszystkim do wyrobu kolczyków. Wyróżniamy szpilki z oczkiem, mające na końcu haczyk umożliwiający łączenie ze sobą koralików. Innym rodzajem są szpilki gwoździe, które zakończone są płaską główką, a także mamy szpilki z główką.

Innym rodzajem półfabrykatów do biżuterii są łańcuszki, które idealnie sprawdzą się przy tworzeniu lekkich, delikatnych naszyjników i bransoletek.

Jak widać dostępność półfabrykatów do biżuterii zaskakuje. Co więcej, stale się powiększa. Nowe trendy to i nowe opcje półfabrykatów. Te cudowne akcesoria powinny znajdować się w warsztacie każdej osoby zajmującej się rękodziełem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.