Mężczyzna na poradzie psychologicznej.

Świadomość społeczna, z zdrowie psychiczne. Poradnia Psychologiczna PsychoCare w trosce o równowagę psychiczną!

Artykuł sponsorowany.

Choć coraz więcej osób ma świadomość tego, jak ważne w codziennym funkcjonowaniu jest zdrowie psychiczne, to wciąż nie do końca potrafimy wyciągać wnioski z negatywnych zachowań, realnie krzywdzących relacji oraz bodźców, które aktywizują wyłącznie słabe strony naszego samopoczucia. Pomoc psychologa jest nie tylko ważna, nieoceniona, ale niekiedy także jedyną słuszną opcją na zatrzymanie lub wyeliminowanie niebezpiecznych konsekwencji depresji, jako trudnego stanu emocjonalnego. Jak na takie potrzeby odpowiadają specjaliści z Poradni Psychologicznej PsychoCare?

Dusza jest odzwierciedleniem naszych potrzeb, umiejętności, nabytej świadomości społecznej, kompetencji, ale również tego, jak zostaliśmy przygotowani do pełnienia funkcji odrębnej i samostanowiącej jednostki. Niestety, nie zawsze zostajemy odpowiednio aktywizowani i prowadzeni przez życie tak, by poradzić sobie z emocjami, a nasze wewnętrzne potrzeby są jednocześnie boleśnie tłumione np. przez społeczeństwo, w którym przebywamy, najbliższą rodzinę lub inne, zewnętrzne okoliczności.

Osoba, która nie ma jasno określonych zasad, dla której własne potrzeby nie są najważniejsze, i która boi się nawiązywać relacje z rówieśnikami, może w przyszłości lub w bieżącym środowisku nie poradzić sobie ze sferą emocjonalną. Każda trudna sytuacja życiowa nie jest przez nią odbierana jako lekcja, ale porażka, a przygodę traktuje jako wyzwanie nie do pokonania. Pomocy psychologa lub psychoterapeuty potrzebuje tym samym coraz więcej osób, które niekiedy dopiero po latach zmagań z własnymi słabościami zgłaszają się na specjalistyczne terapie. Ważne, by do takiego specjalisty trafić możliwie szybko, zanim konsekwencją zaniedbanych potrzeb będzie trudna relacja małżeńska lub rozwód, czy ucieczka w nałogi.

Kto powinien lub warto, by skorzystał z pomocy psychologa i dlaczego to ważne?

Specjaliści z Poradni psychologicznej PsychoCare (www.cplwowska.pl) spotykają się z różnymi przypadkami trudnych stanów emocjonalnych swoich pacjentów. Dla niektórych jest to ostatnia prosta przed wpadnięciem w szpony depresji, dla drugich to ten moment, w którym sytuacja jest już dużo bardziej poważna. Nałogi to ten etap terapii, który jest najtrudniejszy. Walka z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków lub innych środków jest najczęściej wieloetapowym przywracaniem człowieka do roli aktywnej osoby w społeczeństwie.

Na terapie zgłaszają się osoby w różnym wieku. Na spotkania przychodzą dzieci z rodzicami, które mają kłopoty w nawiązaniu spontanicznych relacji z rówieśnikami, czy też z poczuciem przynależności do grupy. Do gabinetu trafiają małżeństwa, pary oraz całe rodziny. Psycholog z PsychoCare, dzięki wysokiej specjalizacji może pomóc w przeprowadzeniu wieloaspektowej terapii, także na każdym poziomie uzależnienia lub nie radzenia sobie ze stanem emocjonalnym. Zweryfikuj porady Psychologiczne Ursynów

Co jest ważne w aspekcie pacjenta PsychoCare?

To przede wszystkim uświadomić sobie, w jak trudnej sytuacji jestem, jak wiele mam do zrobienia i dlaczego nie poradzę sobie sam z przywróceniem stanu równowagi. Psycholog to osoba całkowicie obiektywna, zewnętrzna i nie oceniająca. Znacznie łatwiej jest jej oszacować poziom naszego uzależnienia, stanu lękowego i ustalić jego przyczynę. Za pomocą fachowych narzędzi, ale również umiejętności i poprzez przebyte szkolenia profesjonalista może POMÓC. A to powinno być dla nas najważniejszym priorytetem w dotarciu do zdrowia psychicznego. Szukasz pomocy? Sprawdź
jak działają i w czym pomogą: Psychoterapeuci na Wilanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.