wnetrza

Szklane drzwi do garderoby

Garderoba to bardzo funkcjonalne i wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu. Garderobę można ciekawie zaaranżować nawet w niewielkich pomieszczeniach. Wystarczy mieć dobry pomysł i chęci do pracy.

Urządzanie garderoby

Aranżując garderobę należy postawić na jej praktyczność i funkcjonalność. Dodatkowo trzeba być pomysłowym, a także wszystko logicznie zaplanować. Nawet najdrobniejsze szczegóły mogą okazać się istotne. Wbrew pozorom urządzanie garderoby jest bardzo dużym wyzwaniem, gdyż nie jest to tylko wnętrze na buty i ubrania, ale także mądra organizacja, która wymaga wcześniej opracowanej strategii.

Na co warto zwrócić uwagę?

Garderoba ma spełniać swoje zadanie – to jej najważniejsza rola i do tego trzeba dążyć urządzając swoją przestrzeń na ubrania. Najważniejsze, aby pomieściła wszystko, co do niej chcemy schować oraz „zaoszczędziła” nasz czas w codziennym poszukiwaniu stroju.

Aranżując garderobę należy wziąć pod uwagę takie elementy jak:

 • jej wielkość;
 • oświetlenie;
 • wentylacja;
 • wyposażenia;
 • wygląd zewnętrzny.

Urządzając wnętrze garderoby powinniśmy dążyć do tego, aby w jej wnętrzu było jasno, zwłaszcza, gdy nie ma dopływu naturalnego światła. Wówczas zastosowanie oświetleniowych listew, halogenów czy innego rodzaju dodatkowego światła może okazać się niezbędne. Garderobę można rozjaśnić także jasnym kolorem ścian. Białe, albo beżowe wnętrze będzie lekkie, przestronne i wyrafinowane.

Jakie drzwi do garderoby wybrać?

szkalne drzwi
Źródło: pixabay.com

Bardzo ważnym elementem ozdobnym i wpływającym na całościowe funkcjonowanie garderoby są drzwi do garderoby. Liczy się to, aby były one estetyczne i ładne. To, jakie drzwi wybierzemy, uzależnione jest wyłącznie od naszych upodobań. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są szklane drzwi do garderoby. Eleganckie, matowe, szklane drzwi zamówić można na www.rkglass.pl/konstrukcje-szklane/drzwi-do-garderoby/. Szkło jest uniwersalnym materiałem, który pasować będzie właściwie do każdego wnętrza. Jest to wyjątkowe i bardzo estetyczne tworzywo.

Można zawsze pokusić się o połączenie ze sobą dwóch różnych wypełnień – jak na przykład płyty ze szkłem kolorowym, szkła ornamentowego dostępnego w wielu rodzajach na www.rkglass.pl/produkty/ornamenty/, paneli podklejanych szkłem, czy też szkła mlecznego. Pamiętajmy, aby wybrać taki rodzaj szkła, który będzie spójny z całością pomieszczenia. Coraz częściej wybierane są klasycznie otwierane drzwi do garderoby, pokryte na całej powierzchni lustrem.

Szklane drzwi przesuwne do garderoby

W przypadku garderoby bardzo dobrze sprawdza się drzwi przesuwne, które świetnie wydzielą mniejszą strefę garderoby, a dodatkowo nie zajmą cennego w każdym domu miejsca. Takie drzwi do garderoby mogą labo „chować” się w ścianie podczas odsuwania, albo też przesuwać się wzdłuż niej. Mają wiele zalet, a do podstawowych zaliczyć można:

 • oszczędność miejsca – skrzydła drzwi przesuwnych po otwarciu garderoby nie utrudnią poruszania się, ani nie zabiorą miejsca;
 • pełnienie funkcji swego rodzaju ścianki działowej lub parawanu;
 • wygląd – pełnią rolę dekoracyjną i wpasują się we wnętrze urządzane w każdym stylu;
 • produkcję na wymiar.

Wnętrze garderoby – jak urządzić?

Jeśli chodzi o urządzanie wnętrza garderoby, na samym początku należy sobie dokładnie przemyśleć, co w niej będziemy przechowywać. Gdy już będziemy wiedzieć, jakie rodzaje ubrań tam się znajda i w jakiej ilości, znacznie łatwiej będzie ustalić nam ile potrzebujemy szuflad, ile półek, a ile drążków na wieszaki. Drążki na koszule zaleca się umieszczać na wysokości około 11 cm, z kolei na dłuższą odzież, jak płaszcze, czy sukienki, na wysokości nawet 200 cm.

Półki na koszulki wystarczy jak będą szerokości około 40 cm. Unikajmy głębokich półek – znacznie wygodniej wyjmuje i układa się ciuchy w jednym rzędzie, a także można uniknąć niepotrzebnego bałaganu.

Poza praktycznymi drążkami warto pamiętać o funkcjonalnych systemach porządkowania przestrzeni:

 • pojemnikach na kółkach,
 • organizerach,
 • pudelkach,
 • koszach,
 • szufladach na prowadnicach.

W aranżowaniu garderoby wcale nie najważniejszy jest metraż. Liczy się pomysł i zastosowanie jak największej ilości funkcjonalnych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.