Mężczyzna piszący na tablicy magnetycznej

Tablica korkowa i magnetyczna – zalety

Wydawałoby się, że te dwie powierzchnie bardzo się od siebie różnią i posiadają wspólnych zalet. Dzieje się jednak inaczej, co pokażemy w dzisiejszym artykule. Sprawdź, gdzie i do czego może przydać Ci się zarówno tablica magnetyczna, jak i tablica korkowa. Obie będą świetnym rozwiązaniem w życiu codziennym i zawodowym.

Tablica magnetyczna – nowoczesny planer

Może być zamontowana jednocześnie w domu, jak i poza nim. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie, a zwłaszcza, że tablica może służyć do pisania i przyczepiania magnesów. W obu przypadkach będziesz mógł posłużyć się tablicą w dowolnym pomieszczeniu.

W domu warto powiesić ją przykładowo w kuchni, gdzie jak wiadomo codziennie spędza się najwięcej czasu samemu, ze swoją rodziną czy bliskimi. Każdy pojawia się tam co najmniej raz dziennie, a więc może mieć cały czas dostęp do tablicy magnetycznej. Na jej powierzchni może powstać m.in. wielowymiarowy plan zadań na zbliżający się tydzień. To genialnie rozwiązanie dla rodzin z dziećmi czy w mieszkaniach studenckich, gdzie wszyscy współlokatorzy są zobowiązani do wynoszenia śmieci, sprzątania czy gotowania.

W ten prosty sposób można zawrzeć wszystko jasno i klarownie na tablicy magnetycznej, gdzie od razu wiadomo – kto powinien w środę umyć okna, a kto tym razem w piątki sprząta kuchnię. To najprostsza metoda na uporządkowanie wszystkich obowiązków czy rozplanowanie działań na zbliżający się tydzień. Za pomocą magnesów można szybko przywieszać na tablicy tzw. przypominajki, czyli karteczki z datą zebrania dla rodziców, kolejnej wpłaty ubezpieczenia czy wykonania ważnego telefonu służbowego.

Wszystko może znaleźć się błyskawicznie na magnetycznej tablicy, której powierzchnię możesz równie szybko zmazać na suchą gąbką. Nie potrzebujesz kompleksowego wyposażenia do czyszczenia czy obsługiwania tablicy, a w dodatku możesz pozwolić sobie na zakup dowolnej wielkości, którą dopasujesz do swojego domu czy biura, gdzie będzie ona działać na podobnej zasadzie. Sprawdzi się zarówno dla szefa, jak i pracownika w codziennych sprawach i nadzwyczajnych posiedzeniach, podczas których trzeba przedstawić plan działania wielu osobom naraz.

Tablica korkowa tradycyjna

Korkowe powierzchnie można zauważyć także w innych miejscach publicznych, jak na przykład szkoły czy urzędy. Jednak wcale nie musisz się ograniczać i równie dobrze możesz zamontować ją u siebie w domu – w kuchni, salonie czy pokoju dziecka. Może stać się wygodnym planerem codziennych obowiązków szkolnych i domowych, a z czasem także zawodowych. Tablica korkowa to zdecydowanie tańsza alternatywa, aczkolwiek jest równie sprawdzona i uniwersalna w użytku.

Możesz śmiało zamówić tablicę korkową lub magnetyczną na https://tablice-magnetyczne.com – dostępne są w różnych rozmiarach. W tym przypadku największą zaletą tablic korkowych jest przyczepianie najważniejszych elementów. Możesz jednym ruchem powiesić na niej istotne dla Ciebie informacje, zmienić je lub wyrzucić do kosza. Wystarczą do tego szpilki, a dobre rozmieszczenie karteczek i innych informacji na tablicy jest tutaj kluczowe.

Jeśli dobrze zorganizujesz swój plan, wszystkie zadania i listę rzeczy do zrobienia w najbliższym czasie, możesz być pewien, że tablica ta okaże się dla Ciebie bardzo pomocna. Nie wszystko da się zapisać w telefonie albo w kalendarzu, kiedy chcemy mieć wyszczególnione wszystkie czynności po kolei. Zadbasz w ten sposób o dobrą organizację działania na płaszczyźnie prywatnej, jak i zawodowej.

źródło zdjęcia: pexels.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.