Siłownia w domu

Urządzamy domową siłownię

Domowa siłownia to marzenie wielu osób. To możliwość ćwiczenia o dowolnej porze dnia, oszczędność czasu na dojazdy na siłownię, oszczędność pieniędzy, które wydalibyśmy na karnet i na dojazdy.

Oczywiście zorganizowanie domowej siłowni wymaga odpowiednich nakładów finansowych. Jest to jednak inwestycja na długie lata. Koszty po pewnym czasie się zwrócą.

Zanim przystąpimy do urządzania domowej siłowni, musimy przemyśleć, jaką kwotę jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup przyrządów do ćwiczeń. Już za kilkaset złotych możemy kupić najpotrzebniejsze sprzęty. Nie trzeba urządzać od razu całej siłowni. O kolejne sprzęty można poszerzać siłownię stopniowo.

Wybór urządzeń do domowej siłowni to sprawa indywidualna. Wiele zależy od planów treningowych.

Najpopularniejsze sprzęty do domowej siłowni

Jednym z najpopularniejszych sprzętów często wybieranych do domowej siłowni jest rowerek treningowy. Treningi na tym urządzeniu pozwalają intensywnie ćwiczyć dolne partie ciała. Treningi na rowerku stacjonarnym łączą przyjemne z pożytecznym, nie wymagają dużego skupienia, ćwicząc można oglądać serial lub czytać książkę.

Stepper zapewni skuteczny trening ud i łydek. To urządzenie o niewielkich rozmiarach, bez problemu zmieści się nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Ćwiczenia na stepperze są równie skuteczne jak ćwiczenia na rowerze treningowym.

Bardzo popularnym urządzeniem wybieranym do siłowni w domu jest bieżnia elektryczna. Biegając lub chodząc na bieżni można spalić dużo kalorii w niedługim czasie. Treningi na bieżni angażują do pracy mięśnie dolnych partii ciała. To doskonały sposób na poprawę kondycji.

Orbitrek to przyrząd treningowy łączący w sobie rowerek treningowy, stepper i bieżnię. Treningi na orbitreku angażują do pracy prawie wszystkie partie mięśni. Dzięki temu orbitrek jest bardzo popularnym i chętnie wybieranym do domowej siłowni sprzętem do ćwiczeń. To urządzenie bardzo cenią sobie osoby narzekające na brak czasu i szukające szybkich sposobów na schudnięcie.

Wioślarz to urządzenie, na którym można wykonać świetny trening aerobowy angażujący do pracy większość mięśni, zwłaszcza mięśni górnych partii ciała.

Najprostszym sprzętem do domowej siłowni są hantle. Służą do wykonywania ćwiczeń prawie na każdą partię ciała. Sprzętem często wybieranym do domowej siłowni jest też ławeczka treningowa. Do wyboru mamy ławki proste, skośne lub regulowane.

Artykuł powstał dzięki https://www.marbo-sport.pl/Wioslarz-mechaniczny-czy-magnetyczny-jaki-wybrac-cinfo-pol-95.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.