Kobiecie zaatrzymała się woda w organizmie

Zatrzymanie wody w organizmie – jak się jej pozbyć?

Uczucie ciężkich nóg, spuchnięte kostki, twarz w szczególności wokół oczu, a ponadto ogólny wzrost masy ciała? Znasz to? Jeżeli tak, to z dużą dozą prawdopodobieństwa masz problem z zalegającą w organizmie wodą. Stanu tego nie należy bagatelizować. Jak więc na powrót poczuć się lekko i zdrowo?

Wszystko to sprowadza się do jednego, podstawowego pytania – jak pozbyć się wody z organizmu? Na podstawie wiedzy TwójCel.To – marki promującej wśród kobiet zdrowy tryb życia – w dzisiejszym artykule zastanowimy się nad następującymi kwestiami:

  • Jaki objawia się zatrzymanie wody w organizmie?
  • Dlaczego mam nadmiar wody w organizmie?
  • Jakie są sposoby na szybkie pozbycie się wody z organizmu?

Zatrzymanie wody w organizmie – jaki się objawia? H2

Zatrzymywanie wody w organizmie jest bardzo dokuczliwą przypadłością. Szczególnie nam, kobietom, utrudnia ono codzienne funkcjonowanie. To właśnie przez nie jesteśmy rozdrażnione i spięte. Tracimy naturalną pewność siebie, a w skrajnych przypadkach, nie możemy nawet wykonać podstawowych czynności, jak choćby założyć sobie na opuchnięte nogi butów.

Jak więc sprawdzić, czy w naszym organizmie odkłada się woda? Otóż głównymi tego objawami są opuchnięte nogi (w szczególności kostki), ręce (zwłaszcza dłonie i przeguby), oraz twarz. Powodów tych niedogodności jest wiele – wypiszemy je precyzyjnie w dalszej części artykułu – teraz warto tylko wspomnieć, że niekiedy powodowane są one miesiączką lub świadczą o poważnych chorobach, jak na przykład tarczycą, problemami z sercem czy nerkami.

Jakie są najczęstsze objawy zatrzymywania wody w organizmie? H3

Poniżej przedstawiamy szczegółową listę kobiecych problemów, które sygnalizują, że w naszym ciele odkłada się woda:

  • uczucie ciężkich nóg,
  • opuchlizna nóg i kostek,
  • cellulit wodny (na nogach, pośladkach i brzuchu),
  • opuchlizna dłoni,
  • opuchlizna twarzy,
  • chroniczne zmęczenie, słabość,
  • ogólny wzrost masy ciała,
  • bóle w stawach i niemożność poruszania nimi,
  • obrzęk piersi w drugiej fazie cyklu miesiączkowego.

Czemu w naszym organizmie odkłada się woda? H3

Jedną z najczęstszych przyczyn zatrzymywania wody w organizmie, paradoksalnie jest zbyt małe nawadnianie go. W dalszej kolejności jest także nieodpowiednia, bogata w sól dieta, która jednocześnie uboga jest w potas. Sprowadza się ona do niezdrowej żywności zarówno w postaci słonych przekąsek, jak i mięs: wędlin i ryb.

Nie można zapominać także o nadużywaniu alkoholu, siedzącego trybu życia oraz przyjmowaniu niektórych leków. Jak już wcześniej wspomniałyśmy zatrzymywanie wody w organizmie świadczyć może również o poważnych chorobach. Dobrym przykładem będzie tu tarczyca, niewydolność nerek czy problemy kardiologiczne.

Jak pozbyć się wody z organizmu? H2

Metody pozbycia się wody z organizmu podzielić możemy na trzy kategorie. Każdą z nich rozwiniemy w osobnym akapicie.

  • Doraźne – to znaczy takie, które zastosować możemy w przypadku jednorazowych dokuczliwości. W dużej mierze jest to odpowiednia dieta i nawodnienie.
  • Uniwersalne, systemowe – sprowadzające się do świadomej suplementacji swojego organizmu w celu pozbycia się z niego nadmiaru wody.
  • Stricte medyczne – w przypadku podejrzenia tarczycy, chorób serca czy nerek, najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z dedykowanym im lekarzem oraz pojęcie kompleksowego leczenia, które zneutralizuje podstawowe schorzenie, będące przyczyną zalegania wody w organizmie.

Jakie są doraźne, domowe sposoby na pozbycie się wody z organizmu? H3

Należy pić od półtora, do dwóch litrów wody dziennie. Warto dodać do niej szczyptę soli, tak, żeby niejako oszukać nasz organizm. Dzięki temu nie odbierze on napoju jako zwykłej wody, w rezultacie czego zostanie bardziej nawodniony. Podobny efekt otrzymamy, jeśli do wody dodamy sok z ogórka lub cytrynę.

Co oczywiste powinnyśmy ograniczyć także spożywanie niezdrowych, słonych otraw, mięs, ryb, przekąsek itd. Zastąpmy je owocami. Wybierajmy zwłaszcza te, które bogate są w błonnik. Nie zapominajmy także o aktywnym trybie życia. Jeśli jednak nie uprawiamy joggingu, to wystarczą codzienne spacery.

Czym się suplementować? Systemowe metody na usunięcie wody z organizmu H3

Nie ukrywajmy, że najprostszą i najskuteczniejszą metodą na pozbycie się omawianego tutaj problemu jest użycie tabletek na pozbycie się wody z organizmu. Warto decydować się jedynie na wysokiej jakości, sprawdzone suplementy diety. Jego dobrym przykładem jest Hydrolight – 100 tabletek marki TwójCel.To.

Przytoczyłyśmy go tu nie bez powodu. Reprezentuje on bowiem pieczołowicie dobrane i dopasowane do siebie składniki: Ekstrakty z ziela opuncji figowej, ziela pokrzywy zwyczajnej, liści zielonej herbaty, euterpy warzywnej oraz z ziela i korzenia mniszka lekarskiego. Bogaty jest również w kwasy fenolowe. Naturalny skład roślinny oraz brak jakichkolwiek wypełniaczy sprawiają, że uczucie ciężkości i nabrzmienie w szybkim czasie znikają.

Tarczyca, choroby serca i nerek h3

W przypadku braku poprawy po odbytej suplementacji spodziewać się możemy, że problem zatrzymania wody w organizmie ma głębsze i bardziej złożone podłoże. Jeśli problem ten powraca do nas cyklicznie, warto skontaktować się z dedykowanym do tego lekarzem – specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.