trening z trenerem personalnym

Dzień z życia trenera personalnego

Właśnie, jak wygląda dzień osoby, która profesjonalnie zajmuje się uczeniem innych osób, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia, zajmuje się motywowaniem i sprawdzaniem postępów? Czy chodzi tylko o to, że trener, aby być przekonujący, powinien tylko i wyłącznie pamiętać o własnym treningu i diecie, oczywiście – nie może też opuszczać dnia nóg, tak samo jak nie mogą tego robić jego podopieczni. Jednak, jakie, codzienne wyzwania i zadania stoją przed trenerem personalnym i w jaki sposób ułatwić sobie ich wykonywanie?

Stały kontakt z klientem

Zdarza się, że człowiek wpada w rutynę i wykonuje szereg czynności automatycznie. Z jednej strony to dobrze, to zasługa naszego mózgu, który zapamiętuje pewnie zachowania, a następnie powtarza je, w celu zminimalizowania zużycia energii. Jednak takie działanie na autopilocie może prowadzić do przeoczenia pewnych istotnych kwestii, także w pracy trenera personalnego. W końcu jest to osoba, która odpowiada za stały kontakt z klientem, monitorowanie jego postępów, ewentualne zmiany w programie treningowym. Dlatego aplikacja dla trenerów personalnych to doskonałe rozwiązanie, które jest organizerem pracy dostosowanym właśnie dla tej profesji. Dzięki tej apce trenerzy mogą mieć wszystko pod kontrolą.

Informacje na temat klientów

Nie chodzi tutaj tylko o kwestie podstawowe, związane z imieniem, adresem mailowym, czy numerem telefonu. Monitorowanie postępów wiąże się z przechowywaniem informacji dotyczących chociażby aktualnie zaleconych zestawów ćwiczeń, spadku bądź wzrostu wagi, informacji na temat diety. Przechowywanie tych wszystkich informacji wyłącznie na jednym nośniku, którym jest dysk twardy, to spore ryzyko. W przypadku jego uszkodzenia wszystko może zostać utracone, a trenera personalnego czeka ponowne, żmudne zbieranie informacji, co może odbić się negatywnym echem na efektach osiąganych na treningach przez jego podopiecznych.

Odpowiednie prowadzenie dziennika

Dotyczy to zarówno notatek w formie cyfrowej, jak również papierowej. Chociaż może wydawać się to forma archaiczna, nie powinno to nikogo dziwić. W dalszym ciągu papierowe terminarze są bardzo popularne. Raz zapisana na papierze rzecz już tam pozostaje, dlatego jest to bardzo trwały nośnik informacji. Dlatego prowadzenie notatek, czy monitu postępów powinno być podzielone na trzy etapy. Pierwszy etap to szczegółowe info, przechowywane w formie cyfrowej, następnie ważne informacje można przenieść na papier, a ten najbardziej kluczowe przechowywać w aplikacji dla trenerów. Z uwagi, iż jest ona dostępna na telefon, nawet, jeśli brak dostępu do terminarza, czy komputera, zawsze istnieje wygodny i łatwy dostęp do poszczególnych informacji. Może to także zrobić dobre wrażenie na klientach podczas rozmowy telefonicznej, gdy Ci dzwonią z konkretnym zapytaniem, dotyczącym treningu. Zmiana sylwetki wymaga odpowiedniej organizacji czasu, dlatego tym bardziej trener personalny powinien być osobą zorganizowaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.