Jak pomaga seksuolog?

Seksuolog jest specjalistą z zakresu medycyny i psychologii. Zajmuje się on leczeniem oraz badaniem problemów związanych z seksem, jak i także z seksualnością. Seksuolog może pomagać osobom, które mają problem z osiągnięciem orgazmu, erekcji, czy zbyt niskiego/ wysokiego libido. Ponadto może on również pomagać osobom, które mają problem z własną tożsamością płciową.

Dlaczego warto udać się do seksuologa?

Do seksuologa warto udać się, jeśli mamy problem z naszą seksualnością. Seksualność jest bardzo ważnym elementem naszego życia ma ona niezmiernie duży wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie psychiczne, jak i także  fizyczne. Seksualność pomaga nam budować bliską relację z naszymi partnerami życiowymi. Brak satysfakcji z seksu lub niezdrowe zachowania seksualne mogą prowadzić do problemów emocjonalnych i psychicznych, takich jak niskie poczucie własnej wartości, lęk lub depresja. Seksualność pomaga nam również w budowaniu pewności siebie. Z kolei osoby, które są bardziej pewne siebie, są w większym stopniu skłonne do podejmowania działań, gdyż wierzą w siebie oraz w swoje możliwości. Takie osoby również w łatwiejszy sposób radzą sobie z napotykającymi ich przeciwnościami losu. Osoby, które są pewnie siebie w mniejszym stopniu, są podatne na stres, niepokój i lęk. Z tego względu ważne jest, by być świadomym swojej seksualności. Większa świadomość na temat naszej seksualności pomoże nam również w lepszej komunikacji z partnerem/ partnerką. Warto również pamiętać, że udanie się po pomoc nie jest żadnym wstydem, a co więcej może nam pomóc w lepszym zrozumieniu siebie i swoich potrzeb, dzięki czemu będziemy mogli być spełnionymi ludźmi. 

Kto powinien udać się do seksuologa?

Udając się do seksuologa, można otrzymać pomoc w rozwiązaniu różnych problemów związanych z seksualnością i zdrowiem seksualnym. Do seksuologa możemy udać się z różnych przyczyn, zaleca się to w szczególności osobom:

  • które chcą doszkolić się zakresie planowania rodziny oraz używania antykoncepcji, 
  • mają problem z rozpoznaniem własnej seksualności, 
  • mają problem z erekcją/ osiągnięciem orgazmu/ zbyt niskim lub wysokim libido, 
  • nie są zainteresowani seksem, bądź nie czerpią z niego przyjemności, 
  • w których związkach występują trudności związane z seksualnością. 

Należy również pamiętać o tym, że podczas wizyty u seksuologa bardzo ważna jest szczerość, gdyż dzięki temu specjalista będzie w stanie rozpoznać nasz problem i nam pomóc. Warto również dzielić się z seksuologiem swoimi uwagami oraz obawami, by otrzymać jak najlepszą pomoc. 

Warto również mieć na uwadze, że w niektórych przypadkach możemy udać się do seksuologa wraz ze swoim partnerem, gdyż często problemy z seksualnością dotyczą obu partnerów i wspólne ich rozwiązanie może być bardziej skuteczne.

Co trzeba zrobić, by udać się do seksuologa? 

W pierwszej kolejności bardzo istotne jest, by znaleźć seksuologa w naszej okolicy. Można użyć w tym celu przeglądarki internetowej. Bardzo często możemy również przeczytać w internecie opinie o danym specjaliście, dzięki temu możemy zorientować się, czy będzie on mógł rozwiązać nasz problem. Na wizytę można udać się prywatnie bądź też na Narodowy Fundusz Zdrowia. W przypadku chęci realizacji wizyty na Narodowy Fundusz Zdrowia powinniśmy udać się do lekarza rodzinnego, który wystawi nam skierowanie. Skierowanie to może wystawić także ginekolog, czy też urolog. Jeśli chcemy skorzystać z wizyty u seksuologa prywatnie, nie jest wymagane skierowanie. W takim przypadku należy bezpośrednio umówić się na wizytę u wybranego specjalisty.

Artykuł napisany we współpracy z: https://www.gabinetyrozwoju.pl/oferta/seksuolog-krakow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.