Latarka LED

Rodzaje latarek LED – jaki model powinieneś wybrać do swoich potrzeb?

Poznaj różne typy latarek LED i sprawdź, w jakich sytuacjach się sprawdzają.

Praktyczne zastosowanie latarek LED (diodowych)

Latarka LED jest urządzeniem, które każdy z nas powinien mieć w swoim domu. Przydaje się w trudno dostępnych miejscach, gdy chcesz zajrzeć za szafę, pod łóżko, do głębokiej półki lub w przypadku awarii prądu. Bywa nieodzownym gadżetem w piwnicy, garażu i podczas majsterkowania. To również fantastyczne narzędzie na wszelkiego rodzaju biwaki oraz nocne wędrówki w terenie, wieczorne spacery z psem. Na rynku znajdziesz latarki dostosowane do zróżnicowanych zadań, dlatego właśnie różnią się one między sobą sposobem zasilania, budową i innymi cechami. Niepodważalną zaletą każdej z nich jest fakt, że diody wykazują właściwości energooszczędne. Mogą pracować znacznie dłużej niż tradycyjne żarówki. Latarki LED Są przy tym odporne na wstrząsy i bardziej wytrzymałe.

Rodzaje latarek LED

  • Latarki solarne – ekologiczne rozwiązanie, które pozwala pracować urządzeniu na energii kumulowanej ze światła słonecznego. Do naładowania jej wystarczy zapewnić latarce przez pewien czas dostęp do naturalnych promieni. Niektóre panele i akumulatory umożliwiają ładowanie nawet podczas pochmurnej pogody.
  • Latarki czołowe – doskonałe zawsze wtedy, gdy potrzebujesz światła i wolnych rąk. Czołówki bardzo dobrze sprawdzają się podczas spacerów, wypraw turystycznych, drobnych napraw samochodu. Często latarka czołowa ma możliwość emitowania czerwonego, mniej drażniącego po zmroku światła.
  • Latarki akumulatorowe – nie wymagają użycia jednorazowych baterii, co zmniejsza produkcję elektroodpadów. Wśród latarek akumulatorowych znajdziesz zarówno małe ręczne modele, latarki rowerowe, jak również duże szperacze.
  • Latarki taktyczne – wysokiej jakości sprzęt dla wymagających. Jest niewielka, ma punktowe światło, a jej metalowa konstrukcja należy do bardzo wytrzymałych. Gdy zajdzie potrzeba, bez problemu wybijesz nią szybę. Laką latarkę można przymocować do broni.
  • Latarki turystyczne i campingowe – must have na każdym biwaku, pod namiotem, na polu campingowym. Latarka w postaci lampki jest niezwykle praktyczna i wydajna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.