Mężczyzna z wytatułowanymi dłońmi i rękami

Tatuaż gałek ocznych – czy jest bezpieczny?

W dzisiejszym świecie, coraz mniej zadziwiają nas pewne zjawiska. Jednakże temat tatuażu na oczach nadal budzi wiele kontrowersji i domyślamy, że jeszcze długo tak zostanie. Ludzi nie tyle co szokuje sam pomysł i późniejszy wygląd miłośników tatuażu decydującego się na tatuaż na oku, lecz ryzyko, które wiąże się z wykonaniem takiej usługi. Nie da się jednak pominąć, że temat ten jest niezwykle intrygujący i ciekawy. Dlaczego tatuaż na oczach przyciąga swoich zwolenników? Jakie niebezpieczeństwa wiążą się z taką ozdobą ciała? Tego dowiecie się już z poniższego artykułu.

Co przyciąga miłośników tatuażu do tatuowania gałek ocznych?

Od kilku lat, możemy zauważyć, że nowa i jak na razie, dość niebezpieczna moda na tatuowanie gałek ocznych, stopniowo zdobywa popularność na całym świecie. Miłośnicy spektakularnych modyfikacji ciała nie poprzestają już na wykonywaniu tatuaży na skórze, ale coraz częściej uciekają się do ekstremalnej formy tatuowania gałek ocznych. Dlaczego? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Może wiązać się to z fascynacją nietypowych ozdób ciała, ciekawością lub po prostu, taki zabieg, może być tak kogoś zwyczajnie atrakcyjny.

Na czym polega tatuowanie gałek ocznych?

Procedura wykonywania tatuażu na gałce ocznej jest bardziej skomplikowana i ryzykowna od standardowego tatuowania skóry. Polega ona na wstrzyknięciu barwnika do twardówki, fragmentu naszego oka. Po pewnym czasie barwnik rozprzestrzenia się, nadając oku mistyczny i zupełnie inny wygląd. Miłośnicy takiej formy zdobienia ciała, często decydują się na wytatuowanie tylko jednego oka, co sprawia, że oczy wydają się być inaczej zabarwione, a my wyglądamy jeszcze bardziej nietypowo i wyjątkowo. Jednak tatuaż na gałce ocznej niesie ze sobą o wiele poważniejsze konsekwencje niż nawet najbardziej wyszukana plastyka ciała.

Jakie ryzyko idzie za tatuażem oczu?

Amerykańscy eksperci z Food and Drug Administration (FDA) niegdyś poinformowali, że żaden z barwników stosowanych do pigmentacji twardówki nie został oficjalnie zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych, dlatego nie mamy potwierdzenia na 100% bezpieczeństwo aplikacji takiej substancji do naszego oka. Z tego powodu ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i poważnych powikłań po takich zabiegach jest wysokie.

Amerykańscy okuliści również mają swoje zdanie na temat tatuowania gałki ocznej. Szczególnie wysokie jest ryzyko różnych powikłań, aż do ślepoty włącznie, u tych „posiadaczy” ekstremalnych tatuaży. Mniej niebezpieczne, ale znacznie częstsze działania niepożądane to bóle głowy, światłowstręt, łzawienie i infekcje.

Ponadto obecnie nie ma informacji na temat długoterminowych skutków tatuażu gałek ocznych, dlatego trudno jest przewidzieć, co stanie się z wytatuowanym okiem za 5-10 lat – ostrzegają lekarze.

Tatuaż oczu – robić, czy nie?

Jak można zauważyć, temat tatuażu gałek ocznych jest niezwykle wrażliwy. Nie da się zaprzeczyć, że to niezwykle kreatywna i wyjątkowa ozdoba ciała, lecz ryzyko, które za nią idzie, jest naprawdę duże. Oczywiście, świat się zmienia, i z rokiem na rok, powstaje coraz więcej badań na ten temat. Kto wie, może za kilka lat, metoda ta będzie o wiele bezpieczniejsza, a tatuowanie oczu stanie na porządku dziennym? Na ten moment jednak, większość ekspertów odmawia takiej usługi. 

Zarezerwuj inny tatuaż na INKsearch.co

No dobrze, ale tatuaże gałek ocznych to nie wszystko. Zostając przy temacie stałego ozdabiana ciała, może czas pomyśleć o bardziej znanej metodzie, jak tatuaż na skórze? Na to przecież zawsze jest odpowiednia pora – zwłaszcza, gdy pomóc może ci platforma INKsearch.co! To strona, na której, za pomocą kilku kliknięć, zarezerwujesz tatuaż u najlepszych artystów w Polsce i nie tylko! Na dodatek, możesz znaleźć tam tysiące pomysłów na przeróżne tatuażu – zaczynając od umiejscowień i kończąc na przeróżnych stylach. Zanurz się w morzu tatuażowych inspiracji i znajdź dziarkę idealną dla ciebie! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.