Kobieta przeglada oferty bankowe dla firm

Jak wybrać i założyć konto bankowe dla firm?

Każde przedsiębiorstwo powinno mieć założony specjalny rachunek bankowy, który będzie ściśle związany z jego działalnością. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać z istotnymi aspektami wyboru najlepszego konta bankowego dla firm.

Koszty prowadzenia rachunku

Wśród najważniejszych aspektów, które są związane z otwarciem rachunku firmowego, w szczególności można wyróżnić koszty związane z jego prowadzeniem. W obecnych czasach banki mają możliwość pobierania opłat za różne usługi, które są przez nie świadczone. Wśród nich można wymienić zarówno prowadzenie samego konta, jak i opłaty za korzystanie z karty wydanej do rachunku. Oprócz tego bank może również obciążać klienta kosztami przelewów oraz różnych dodatkowych usług, które mogą być świadczone na jego rzecz.

Rozliczenia z US i ZUS

Kolejnym istotnym aspektem podczas wybierania konta firmowego jest łatwość realizowania rozliczeń z Urzędem Skarbowym oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Są to bardzo istotne aspekty działalności każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od jego wielkości. Dlatego warto zadbać o to, aby wykonywanie przelewów do tych instytucji było darmowe. Niektóre banki jednak ustalają konkretne opłaty za realizację tego rodzaju przelewów, dlatego warto na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę podczas zawierania umowy.

Dostęp do księgowości

Dostęp do księgowości on-line to bardzo przydatny aspekt podczas prowadzenia swojej działalności gospodarczej. W obecnych czasach coraz większa ilość banków w swojej ofercie udostępnia księgowość w formie on-line, która jest połączona z bankowością internetową. Połączenie baz danych sprawia, że informacje z banku przekazywane są bezpośrednio do programu księgowego, w którym można je w dowolny sposób analizować. Z całą pewnością jest to bardzo przydatna funkcjonalność.

Dostępność operacji gotówkowych

Podczas wyboru najlepszego konta bankowego dla swojego przedsiębiorstwa warto również zwrócić uwagę na taki aspekt, jak dostępność operacji gotówkowych. Wielu przedsiębiorców oprócz przelewów podczas prowadzenia swojej firmy ma konieczność również obracania gotówką. Dlatego warto sprawdzić warunki wpłat oraz wypłat gotówkowych w bankach lub wpłatomatach. W niektórych bankach istnieje konieczność ponoszenia opłat związanych z wpłatami oraz wypłatami gotówkowymi.

Koszt przelewów

Koszt przelewów to kolejny istotny aspekt, na który warto zwrócić uwagę podczas zakładania konta bankowego. W tym przypadku sprawdzić należy zarówno koszt przelewów krajowych, jak i przelewów zagranicznych oraz ekspresowych, jeśli takie są często realizowane w przedsiębiorstwie. Większość banków oferuje darmowe przelewy krajowe, jednak za przelewy zagraniczne oraz ekspresowe należy ponieść pewne koszty.

Bankowość on-line

Warto również zwrócić uwagę, czy wybrany bank oferuje dostęp do bankowości on-line. Bankowość realizowana w formie on-line w obecnych czasach jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorców, dlatego tak chętnie się z niej korzysta na co dzień. Ranking kont bankowych zawiera listę najkorzystniejszych produktów bankowych dla przedsiębiorców, dlatego warto się z nim zapoznać przed podjęciem ostatecznej decyzji związanej z wyborem danego konta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.