Starsza kobieta jest na kurskie językowym online

Kursy językowe online – nowoczesna metoda zdobywania wiedzy

Artykuł partnera.

Chcąc nauczyć się języka obcego często wybieramy kursy językowe. W dzisiejszych czasach, wiele z nich odbywa się online. Jakie są zalety takiego nauczania?

Jakie są zalety kursów językowych online?

Języka obcego, równie skutecznie jak w szkolnej ławie, można się uczyć zdalnie. Dla części słuchaczy taka forma jet nawet wygodniejsza niż klasyczna naukaKursy językowe online mają wiele zalet. Jakich? W dobie pandemii okazały się najbezpieczniejszą formą edukacji. Generalnie zapewniają też słuchaczom wyjątkowy komfort. Do zajęć można dołączyć z domu, będąc ubranym jak się chce, mając pod ręką kubek ulubionej herbaty czy kawy. Nie traci się czasu na dojazdy, co ma szczególne znaczenie, jeżeli kurs odbywa się daleko od miejsca zamieszkania, pogoda zniechęca do opuszczania domu lub trzeba by się liczyć z koniecznością spędzenia sporej ilości czasu w korkach. Co więcej, zdalna forma nauki pozwala wybrać szkołę językową z dowolnego miejsca, lokalizacja nie stanowi już żadnego ograniczenia. Jest to też przydatne kiedy podróżujemy służbowo czy też prywatnie lub przebywamy na L4.

Szkoła językowa

Dzięki kursom online możesz uczestniczyć w zajęciach z każdego miejsca na ziemi

Naturalna metoda przyswajania języka

Wybierając konkretną metodę nauki języka obcego, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób najlepiej przyswaja nam się wiedzę. W każdym wypadku dużo zależy od osoby prowadzącej zajęcia. Przede wszystkim więc dobrze jest postawić na kurs prowadzony przez sprawdzoną kadrę, na przykład native speakerów i profesjonalnych lektorów. Taką opcję proponuje szkoła Gerelis. Metoda przyjęta przez tę placówkę polega na nauczaniu w sposób naturalny i bezpośredni. Głównym założeniem jest to, aby słuchacze zdobywali umiejętności komunikacyjne, gramatyczne, sprawnie porozumiewali się z cudzoziemcami. Nie chodzi tylko o posługiwanie się językiem, ale również o przełamanie bariery, oporów przez rozmowy w języku obcym. Żeby ułatwić słuchaczom przyswajanie języka, prowadzący wplatają w zajęcia zabawy językowe, gry, których celem jest rozluźnienie atmosfery oraz nauczanie w sposób lekki, niewymuszony. Założycielka szkoły opracowała wszystkie materiały wykorzystywane podczas kursu według swojej autorskiej metody. Prowadzący nie korzystają z podręczników. Słuchacze otrzymują w cenie zajęć dostęp do audiobooka i platformy językowej. Tego rodzaju metoda pozwala na otoczenie kursantów językiem obcym przez cały czas. Dzięki temu szybciej zaczynaja oni myśleć w danym języku, oswajają się z jego melodią, gramatyką.

Warto dodać również, że zajęcia odbywają się na żywo, nie z wykorzystaniem przygotowanych wcześniej nagrań. Grupy są kameralne – 4-6 osobowe. Dzięki temu kontakt z językiem jest żywy, dla każdego słuchacza jest czas, łatwo dostosować poziom nauczania do danej grupy. Uczestnicy mają możliwość bieżącego reagowania, kontaktu z prowadzącym, mogą dzięki temu zadawać pytania i doskonalić swoje umiejętności. Po ukończonym kursie otrzymuje się certyfikat, który może stanowić kolejny istotny punkt w naszym CV.

Są osoby, które cenią sobie personalny kontakt z prowadzącymi. Dla takich słuchaczy dobrą opcją będzie możliwość zdalnego uczestniczenia w zajęciach. Warto też w ramach ciekawostki dodać, że w zajęciach udział biorą „goście specjalni”. Szkoła stanowi też dom tymczasowy dla zwierząt ze schroniska, które często dołączają do zajęć. Obecność czworonogów zdecydowanie obniża poziom stresu u słuchaczy, zarówno u dorosłych jak i dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.