Organizacja ślubu cywilnego

Organizacja ślubu cywilnego – o czym należy pamiętać?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu i wiele Par, a także ich najbliższych, dokłada wszelkich starań, aby było ono niezapomniane. Tradycyjnie w naszym kraju za pełnowartościowy uważa się ślub kościelny lub konkordatowy, jednak wśród młodych ludzi tendencja ta się zmienia. Coraz częściej narzeczeni, w oderwaniu od religii, czy w związku z indywidualnymi okolicznościami, decydują się na ślub cywilny. Ta ceremonia może być równie podniosła i niezapomniana, jeśli wykorzysta się w pełni możliwości, jakie oferuje dziś każdy Urząd Stanu Cywilnego.

Miejsce i czas

Podejmując decyzję o sformalizowaniu związku przed urzędnikiem państwowym warto pamiętać, że dziś nie trzeba ograniczać się do złożenia przysięgi w Urzędzie. Istnieje możliwość zawarcia związku małżeńskiego w innej, wymarzonej przez parę młodą, scenerii. Plaża, ogród, wybrana sala weselna – to tylko niektóre z możliwości, na jakie mogą zdecydować się przyszli Państwo Młodzi, i coraz częściej to robią. Jeśli jednak tego nie zrobią i wybiorą klasyczną ceremonię w sali zaślubin w Urzędzie Stanu Cywilnego, mają możliwość przygotowania jej na tę wyjątkową okoliczność. Kwiaty, świece, przyozdobione krzesła i odpowiednia oprawa muzyczna pozwolą surowe mury zmienić w idealne miejsce do złożenia przysięgi małżeńskiej.

Przygotowując się do ślubu cywilnego trzeba także pamiętać o terminach. Teoretycznie bowiem w odpowiednim Urzędzie narzeczeni powinni pojawić się na trzydzieści i jeden dzień przed wybraną datą. W praktyce jednak warto zrobić to dużo wcześniej, zwłaszcza, jeśli wybrana została konkretna data. Rezerwacja upragnionego dnia pół roku wcześniej pozwala spokojnie przygotowywać się do ceremonii i daje możliwość bezproblemowego dotrzymania wszystkich formalności, które rozpoczynają się od złożenia zapewniania o braku przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego przez przyszłą parę młodą. Przed samą ceremonią do Urzędu należy dostarczyć jeszcze stosowane dokumenty, takie jak skrócony akt urodzenia, dowód osobisty i inne, w zależności od sytuacji każdej pary.

Wymarzone detale

Ślub cywilny to ceremonia, która nie musi odbiegać oprawą od ślubu kościelnego. Przysięga składana przed urzędnikiem oczywiście różni się od tej, składanej przed księdzem, ale to nie słowa są w tych chwilach najważniejsze. Najważniejsze jest uczucie i jego celebracja w każdym elemencie składającym się na ten dzień. Przygotowując się do ślubu cywilnego, poza dopełnieniem wszelkich wymogów formalnych, wiele Par skupia więc swoją uwagę na każdym detalu, które wespół pozwolą osiągnąć niepowtarzalny efekt, pozostający w pamięci wszystkich na długo. 

Panny Młode coraz częściej decydują się na niepowtarzalne suknie ślubne i dodatki, a obrączki ślubne nowoczesne czy klasyczne, są równie wyszukane ,jak w przypadku ceremonii w kościele. Warto wiedzieć, że klasyczne złoto nie jest już oczywistym wyborem. Tytan, białe złoto, a nawet stal chirurgiczna, to równie popularne kruszce, z których powstają wybrane obrączki. Bardzo często też ślub taki kończy się hucznym weselem, podczas którego goście bawią się do białego rana, a zaraz po nim Para Młoda wyrusza w podróż poślubną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.